Instagram bude fungovať aj bez internetu. Pozrite sa, na ktorých smartfónoch

Ilustračná snímka.
Zdroj: TippaPatt/shutterstock.com

Novinku oznámili tvorcovia na konferencií San José.

Sociálna sieť Instagram chce posilniť základňu svojich fanúšikov a prináša zaujímavú novinku. Zdieľanie fotiek z rôznych kútov sveta nikdy nebolo ľahšie. Teraz Instagram budete môcť používať aj na miestach, kde žiadne internetové pripojenie nie je. To sa ale netýka všetkých smartfónov. Píše o tom DailyMail.

Tvorcovia Instagramu oznámili túto aktualizáciu na konferencií Facebook's F8 v kalifornskom San José. Ich používatelia si budú môcť prezerať príspevky, tvoriť ich a komentovať, aj keď sú offline. Okrem toho budú môcť bez internetu lajkovať, uložiť si príspevky a prezerať si profily, ktoré nedávno videli. Táto aktivita sa potom uloží a automaticky sa aktualizuje, keď sa smartfón opäť pripojí k internetovej sieti.

Nové zdokonalenie je však dostupné len na androidových smartfónoch. Tie sa totiž najčastejšie nachádzajú v rozvojových krajinách, kde nie je vždy spoľahlivé pripojenie.

Tvorcovia dúfajú, že sa im tak strategicky podarí rozšíriť obľúbenosť Instagramu. Momentálne majú 600 miliónov používateľov a ich iStories minulý týždeň použilo viac ľudí ako ich konkurenta Snapchat. Zdá sa, že Instagramu sa darí čoraz viac. Jeho vývojári teraz preverujú iOS a fungovanie offline môže byť čoskoro skutočnosťou aj pre majiteľov Iphonu.

SAN JOSÉ/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.