Táto žena má výnimočnú pamäť. Dokáže si spomenúť na každý deň vo svojom živote

Rebecca Sharrock
Zdroj: Instagram/becsharrock

Dnes má Rebecca Sharrock 27 rokov.

Viete si predstaviť, že by ste si pamätali každý jeden deň svojho života, na všetko, čo sa vám udialo? Rebecca tvrdí, že si dokáže spomenúť na všetko od jej 12. dňa života, píše Daily Mail.

Rodáčka z Brisbanu má vysoko superiórnu autobiografickú pamäť (HSAM) – ojedinelé ochorenie, vďaka ktorému má túto výnimočnú schopnosť. Mladá žena je jednou z 80 ľudí, ktorí majú v pamäti každý prežitý deň.

Rebecca si nepamätá len to, čo v daný deň robila, ale takisto úplne nepodstatné detaily, ako napríklad, čo mala na sebe, čo jedla a dokonca aj to, aké bolo počasie. Ako pravá fanúšička Harryho Pottera pozná naspamäť všetkých sedem dielov knižného bestselleru.

Zdroj: Instagram/becsharrock

Spisovateľka Rebecca si presne pamätá na oslavu svojich prvých narodenín. „Nemám poňatia, aký bol ten deň, všetko, čo viem, je, že ma mama navliekla do saténových šiat, v ktorých ma všetko svrbelo a plakala som,“ spomína si. „V ten deň mi rodičia dali plyšovú hračku Minnie Mouse. Jej tvár ma vydesila. Plakala som a dávala ju od seba zakaždým, čo som ju uvidela,“ dodáva Rebecca.

Aj keď to mnohých ľudí fascinuje, podľa jej slov to nie je také úžasné. „Nie som schopná zabudnúť ani na jeden deň v mojom živote. Neustále prežívam svoju minulosť (emotívne) v jasných detailoch,“ hovorí.

BRISBANE/dg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme úkaz

Dôležité udalosti