Milovníci kávy by mali spozornieť. Toľko kávy denne vám neuškodí

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstock.com/supparsorn

Výskumníci sa zhodujú na tom, že i keď sa toto množstvo často neprekračuje, milovníci tohto kofeínového nápoja sa vôbec nemusia obávať.

Mysleli ste si, že keď pijete tri kávy denne, tak sa to odrazí na vašom zdravotnom stave? Napriek tomu ste s tým doteraz nič nerobili? Nemusíte sa báť. S informáciou prišiel portál Daily Mail.

Po tom, čo vedci vyhodnotili viac než 740 štúdií, ktoré boli zamerané na účinky kofeínu na ľudský organizmus, prišli so zistením, že konzumácia 400 mg kofeínu denne (čomu zodpovedajú štyri šálky) nie je zdraviu škodlivá.

Výskumníci sa zhodujú na tom, že i keď sa toto množstvo často neprekračuje, milovníci tohto kofeínového nápoja sa vôbec nemusia obávať.

Potešujúcu správu majú vedci aj pre ženy, ktoré očakávajú príchod svojho dieťaťa na svet. V tehotenstve si môžu dopriať 300 mg kofeínu, čo predstavuje tri šálky kávy denne.

Aj keď sa zistilo, že kofeín znižuje zápal a zvyšuje funkciu mozgu, dlho sa spája s ochorením srdca a tiež s demenciou. Najdostupnejšia a najpoužívanejšia psychoaktívna látka na svete je tiež známa tým, že spôsobuje úzkosť a zhoršuje pocit stiesnenosti, takže aj v tomto prípade platí, že všetko s mierou.

USA/dg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.