Turisti kŕmili opicu svojím jedlom. Narástol jej obrovský pupok

„Uncle Fatty“
Zdroj: YouTube/videos

Makak musel ísť na "odtučňovací tábor".

Obézneho makaka z thajskej štvrti Bang Khun Thian poslali na „odtučňovací tábor“. Opica, ktorá vážila dvojnásobok normálnej váhy, sa vykŕmila vďaka turistom, ktorí jej s radosťou ponúkali potraviny všetkého druhu. Aj keď sa ľudia zrejme tešia, keď môžu nakŕmiť divoké zviera na ulici, neuvedomujú si, že sladené nápoje a nezdravé pochutiny do úst opice nepatria.

Makak prezývaný „Uncle Fatty“ (tučný strýko) váži 15 kíl. Ľudia mu okrem iného ponúkajú mliečne kokteily, rezance či kukuricu. Opici narástlo obrovské brucho. Teraz ho zachránili dobrovoľníci, ktorí chcú, aby mal viac pohybu a schudol aspoň na váhu osem kíl, píše MailOnline.

Zdroj:MailOnline

Organizácia Monkey Lovers (Milovníci opíc) sa vyjadrila, že makak nie je chorý, len tučný a chceli by ho čo najskôr vrátiť k skupine primátov. „Rád je a je veľa návštevníkov a turistov, ktorí mu celý deň dávajú jedlo," vyjadril sa organizátor skupiny Milovníci opíc Kawinoat MongKholtechaphat.

Kawinoat dodal, že tučný strýko má dôležité postavenie v skupine primátov, ktoré sa potulujú ulicou. Je vodcom mladších opíc.

https://www.youtube.com/watch?v=1NOkeBhT-y8


Zdroj:YouTube/ViralPress

https://www.youtube.com/watch?v=YL383op3qas


Zdroj:YouTube/videosTHAJSKO/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Makak

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.