Nezabudnuteľný Cirque de Soleil v Bratislave. Nazrite do zákulisia šou Varekai

Predstavenie Varekai.
Zdroj: TV Markíza

Veľkolepá scéna, fantastické výkony akrobatov a nádherný príbeh. Také je predstavenie Varekai.

Najslávnejší cirkus bez zvierat Cirque de Soleil sa opäť predstavil na Slovensku. Záplava farebných kostýmov, veľkolepá scéna, fantastické výkony akrobatov a nádherný príbeh. To je šou Varekai, s ktorou odohrali už vyše 5-tisíc vystúpení po celom svete.

Príbeh predstavenia Varekai čerpá z gréckej mytológie a je o mladom Ikarosovi, ktorý skúšal, kam až dokáže vyletieť. Dostal sa však tak blízko k slnku, až sa mu rozlepili krídla. Osud Ikarosa v šou Varekai pozmenili. Mladík dopadol z nebies rovno do čarovného lesa plného zvláštnych bytostí.

Hlavnú postavu stvárňuje 29-ročný akrobat a tanečník Fernando Miro z Portorika, ktorý spolupracoval aj so slávnou Taylor Swift. Tancoval v šou Michael Jacskon Nesmrteľný a v predstavení Varekai je tri roky.


„Príbeh hovorí o tom, čo je aj v živote. Čo sa stane, keď človek spadne a znova sa postaví na nohy a je ešte silnejší ako predtým. Odmalička som robil gymnastiku a kariéru som začal ako tanečník. Keď som mal 20, zistil som, že sa mi páči cirkus," povedal nám Fernando.

Cirque de Soleil predstavil šou Varekai na Slovensku prvýkrát. Tento rok oslavuje predstavenie 15. výročie a vychádza to presne na tento víkend. Oslávia ho teda v našom hlavnom meste.

Režisérom je Dominic Champange, ktorý ho robí od začiatku, teda od roku 2002. Pripravovali ho dva roky. V šou je sto ľudí, z toho 50 akrobatov a umelcov. Každý z akrobatov má vlastný režim a špeciálny čas na tréningy. Všetko je maximálne zorganizované a profesionálne.

O kostýmy sa postarala oscarová kostýmová dizajnérka Eiko Ishioka.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirque de Soleil

Dôležité udalosti