Smrteľne chorý chlapec sa neprestáva usmievať. Jeho fotka inšpirovala svet

Malý bojovník
Zdroj: Facebook/Bradley lowery's fight against neuroblastoma

Odvaha malého Bradleyho chytila za srdce aj britský futbalový tím.

Deti môžu byť vďaka svojmu pozitívnemu pohľadu na svet inšpiráciou pre mnohých dospelých. Presvedčí vás o tom aj päťročný Bradley Lowery. Jeho neobyčajná odvaha a veselý úsmev rozcítil internet. Hold mu vzdali aj mnohí anglickí futbalisti. Píše o tom Mirror.

Bradley bol obyčajný a hravý chlapec, ktorý miloval futbal. Jeho život sa však náhle zmenil v roku 2013, kedy mu našli neuroblastón. Ide o zhubný nádor, ktorý sa môže vytvoriť z nervových tkanív na krku, hrudníku, bruchu, panvy ale aj v tkanive nadobličiek. Bradleyho stav sa síce po čase zásadne zlepšil, no v júni minulého roka prišla krutá správa. Rakovina sa vrátila a už v decembri lekári skonštatovali, že je smrteľná.

Odvtedy tisíce ľudí sledovali Bradleyho cestu na Facebooku. Do pozornosti internetu sa dostal, keď sa mu splnil sen a zúčastnil na zápase jeho obľúbeného futbalového mužstva Sunderland. Fotky, na ktorých neskrýva nadšenie pri stretnutí so svojimi futbalovými idolmi, zdieľali mnohé médiá.

Inšpiratívna fotka

Včera však svet dojala iná fotografia. Bradley na nej sedí na nemocničnej posteli napojený na hadičky a veselo sa usmieva do fotoaparátu. Fotka, ktorá zachytáva jeho odvahu sa začala rýchlo šíriť.

Chlapca totiž museli opäť odviesť do nemocnice, pretože ho premohla ostrá bolesť a nemohol sa pohnúť na posteli. Lekári majú podozrenie, že rakovina sa začala rapídne šíriť, no musia počkať pár dní, aby si to overili.

„Dúfam a modlím sa, aby to nebolo nič vážne, a aby sa mu čoskoro polepšilo. Nie som ešte pripravená na to, aby sa to stalo," priznala jeho zronená mama Gemma, ktorá cíti, že je priskoro, aby jej syn odišiel.

Malý bojovník musí prekonávať bolesť, ktorú si len málokto z nás vie predstaviť. Napriek tomu srší pozitívnou energiou a neprestáva okolie tešiť svojim úsmevom. Podporu mu vyjadrili aj známe britské osobnosti a podporuje ho aj jeho obľúbený futbalista Jermain Defoe. Jeho neobyčajná vnútorná sila a vyspelosť určite inšpiruje aj vás a donúti vás zamyslieť sa nad tým, akú dôležitosť pripisujete vy svojim každodenným problémom.

LONDÝN/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odvaha

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.