Talianska dedinka hľadá nových obyvateľov. Starosta im ponúka slušnú odmenu

Daniele Galliano sa obáva, že malebná Bormida bude čoskoro prázdna a je ochotný záujemcom, ktorí sa tam prisťahujú, dobre zaplatiť.

Ak vás už nebaví stereotyp a nechali by ste sa zlákať talianskou kultúrou, máme pre vás zaujímavý tip. Čo by ste povedali na život v romantickej dedinke uprostred hôr, kde by ste si kedykoľvek mohli vychutnať dobré víno, pizzu či cestoviny? Pokiaľ sa vám zdá, že takýto životný luxus by bol príliš drahý, mýlite sa. V mestečku Bormida môžete žiť za smiešny nájom a za to, že sa tam presťahujete, vám navyše slušne zaplatia. Píše o tom Mirror.co.uk.

Talianská idylka

Bormida pripomína dokonalé miesto. Nachádza sa na severe Talianska, blízko morského pobrežia a v okolí lesov. Chýbajú jej však obyvatelia. Mladí ľudia sa odsťahovali za prácou do okolitých miest a dedinku nemá kto zveľaďovať. Starosta Daniele Galliano sa obáva, že Bormida zostane prázdna, a tak sa rozhodol situáciu zobrať do vlastných rúk.

Vymyslel kreatívne riešenie. Záujemcom, ktorí by sa tam chceli presťahovať, daruje 2000 eur. Navyše pracuje na systéme, podľa ktorého nováčikovia zaplatia za mesačný nájom len 50 eur. Nová schéma pre nájomcov by mala byť pripravená o pár mesiacov. Musí ju však schváliť mestská rada.

„Sme vysoko v horách, ale zároveň neďaleko od mora. Je tu zdravý životný štýl. Vzduch je tu veľmi čistý," tvrdí jeden z členov mestského zastupiteľstva a dodáva, že všetci záujemcovia o bývanie sú srdečne vítaní.

Záujem je vysoký

Lukratívna ponuka hneď vzbudila pozornosť internetu. Po chvíli sa začali hlásiť potencionálni obyvatelia.

„Chcem tam žiť. Som zo Srbska. Povedzte mi, čo mám urobiť, aby som sa tam mohol presťahovať," píše jeden záujemca na internete. Túto jedinečnú šancu si mnohí nechcú nechať ujsť. Ak sa poponáhľate, možno zostane miesto ešte aj pre vás.

BORMIDA/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.