Smutná štatistika. Deti trávia vonku menej času ako väzni

Ilustračná snímka.
Zdroj: Angela Waye/shutterstock.com

Pre ich zdravý vývin je to naozaj málo.

Kto vie, či nás alarmujúca štatistika donúti sa nad sebou zamyslieť. Portál TreeHugger.com zrealizoval anketu, do ktorej zapojili 12-tisíc rodičov v 10 krajinách. Zistili, že deti trávia vonku menej času ako väzni.

Portál eduworld píše, že väzňom z najstráženejších väzníc v USA umožňujú stráviť vonku dve hodiny denne. Polovica detí z celého sveta však vonku býva menej ako jednu hodinu. Pre ich zdravý vývin je to naozaj málo.

Vo Veľkej Británii deti vo veku 5 - 12 rokov dlho na ulici, v parku či na ihriskách neuvidíte. Tretina z nich totiž trávi čas vonku menej ako polhodinu denne.

Pýtate sa, čo naše ratolesti cez deň robia? Odpoveď je jednoznačná. Užívajú si chvíle s tabletom, mobilom alebo počítačom.

HÝBSA Slovensko

Ak nechcete, aby vaše deti spadali do tejto smutnej štatistiky, zoberte ich von. Televízia Markíza pripravila výnimočný projekt pre celú rodinu - HÝBSA Slovensko.

Hlavnou myšlienkou nového projektu je dať hravým, nenúteným a zábavným spôsobom základný návod rodičom, ako vychovávať aktívne a zdravé deti. Motivovať ich, aby súčasťou ich spoločných rodinných chvíľ boli rôzne športové aktivity.

Za sebou už máme aj prvý z HÝBSA days. V sobotu sme rozhýbali Bratislavu a už 27. mája dáme do pohybu Prešov! Zaregistrujte sa a zažite deň plný športu, zábavy a nezabudnuteľných zážitkov. Viac sa dozviete TU.

BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hýbsa slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.