Rekord: Mladý český povrazolezec prešiel cez rieku v 90-metrovej výške

Povrazolezec Danny.
Povrazolezec Danny. Zdroj: reprofoto iDNES.cz

"Zakaždým som veľmi nervózny a tuhnú mi z toho svaly. Kŕče v ramenách cítim asi najviac," priznal 21-ročný Danny.

Len 21-ročný Danny Menšík si po svetovom rekorde pripísal aj jeden český. Majster v tzv. slackline, natiahnutých pružiacich lanách, prešiel ponad rieku Labe za sedem minút. Viac ako 260 metrov dlhé lano mal natiahnuté v meste Děčín vo výške 90 metrov.

„Išlo sa mi dobre. Trochu síce fúkal vietor, ale to nevadí. Najväčší problém je vždy v hlave, nie v nohách. Je to naozaj skvelý pocit prekonať ďalší rekord. Takúto diaľku u nás zatiaľ nikto nešiel," cituje českého rekordéra portál iDnes.cz.

Na prekonanie Labe v Děčíne ho volali už pred troma rokmi. Vtedy si na to ešte netrúfal. Po skúsenostiach s dlhšími lanami nabral odvahu až na tohtoročných májových mestských slávnostiach. Rekord bol však ohrozený, keďže ešte poobede v Děčíně silno pršalo. Dannyho to ale nerozhodilo.

„Počasie nebol vlastne vôbec problém. Asi najhoršia je bolesť rúk. Zakaždým som veľmi nervózny a tuhnú mi z toho svaly. Kŕče v ramenách cítim asi najviac," priznal povrazolezec.

Danny Menšík drží svetový rekord. S Francúzom Nathanom Paulinom minulý rok prešli vo francúzskych Alpách 1 020 metrov dlhú trasu vo výške 650 metrov. Dovtedy platný rekord prekonali dvojnásobne.


Danny sa na lane zábava aj takto:


DĚČÍN/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti