Bola kráľovnou krásy, no rakovina všetko zničila: Dnes má namiesto kolena členok

Športovala a bola roztlieskavačkou.
Zdroj: Profimedia.

Jillian sa nevzdáva a teraz sníva o tom, že bude prvou Miss Texasu s protézou a bude reprezentovať Ameriku v paralympijskom volejbalovom tíme.

Bývalá kráľovná krásy podstúpila najmodernejšiu operáciu kolena a členku po tom, ako jej kvôli zákernej chorobe museli amputovať strednú časť nohy.

Jillian Williams (20) z mesta Odem v Texase bola súťažiacou v atraktívnej súťaži krásy Miss Teen USA a tiež veľmi talentovanou volejbalovou hráčkou.

Zdroj: Profimedia

Jej svet sa však zrútil po tom, ako jej vo februári minulého roku diagnostikovali takzvaný Ewingov sarkom, čo je obzvlášť agresívny druh rakoviny kostí.

Aby lekári zachránili Jillianin život, museli konať rýchlo. Rozhodli sa pre zákrok nazvaný otočná plastika.

Chirurgovia museli Jillian amputovať napadnutú časť nohy a potom spojiť dolnú - členkovú časť s horným kýpťom. Celým zmyslom operácie okrem záchrany života bolo, aby Jillian bola aspoň čiastočne mobilná.

Zdroj: Profimedia

Lekári jej spodnú časť nohy otočili o 180 stupňov, aby členok mohla používať namiesto kolena. Nohu jej potom nahradili umelou protézou. Jillian sa nevzdáva a teraz sníva o tom, že bude prvou Miss Texasu s protézou a bude reprezentovať Ameriku v paralympijskom volejbalovom tíme.

Zdroj: Profimedia

„Mojím mottom je, že ak človek chce výnimočný život, musí byť výnimočný. Mám pocit, že to som - je to, čo som urobila podstúpením otočnej plastiky, bojom s rakovinou a všetkým, čo v živote robím," nevzdáva sa Jellin, napísal Daily Mail.

ODEM/DAILY MAIL/ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti