Boj o život na videu. Kajakár sa snažil ujsť pred žralokom, ktorý ho napadol

Útok na videu.
Zdroj: Storyful YouTube/StoryfulRightsManagement

Dramatické zábery majú na YouTube viac ako 170-tisíc klikov.

Kamera zachytila zúfalý boj o život. Kajakára napadol v marci v Kalifornii biely žralok. Muž útok prežil a teraz vyrozprával podrobnosti pre National Geographic, píše portál MailOnline.

Potápač Brian Correiar si pokojne pádloval vo svojom štvormetrovom červenom kajaku v kalifornskom zálive Monterey Bay. Vtom plavidlo napadol žralok a muž skončil do vody. V sekunde sa začal boj o život.

Útok nakrútil muž, ktorý stál na brehu. Na videu je počuť, ako kázal manželke, aby zavolala 911. Kým biely žralok útočil na kajak, Brian sa snažil len pár centimetrov od predátora rýchlo plávať na breh. Na záberoch je vidieť, ako zúfalo máva na ľudí na brehu.

Žralok so sebou metal vo vode, niekoľkokrát prevrátil kajak, no muža si nevšímal. Brian si všimol, že v jeho blízkosti sa plaví loďka, a tak na ňu začal mávať. Nakoniec ho aj zachránila.

Pre médiá povedal, že najskôr počul veľkú ranu. Potom zbadal žraloka, ako otvára čeľusť a rúti sa na jeho plavidlo zozadu. Najskôr zmeravel, no potom sa snažil plávať k brehu. „Bolo to ako z hororu. Najskôr zaútočil na kajak a potom sa ponoril a nevidel som ho," povedal Brian.

Video má na kanáli YouTube viac ako 170-tisíc klikov.KALIFORNIA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kajak

Dôležité udalosti