Toto je najžiadanejšie ovocie na svete. Slováci mu ešte na chuť neprišli

Ilustračná snímka.
Zdroj: leonori/shutterstock.com

Čoskoro si zaň priplatíme.

Aj ovocie podlieha trendom. Tipnite si, ktoré je momentálne najžiadanejšie. Dáme vám pomôcku. Je považované za superpotravinu a má všestranné využitie. Dáva sa do šalátov, na pizzu či do dezertov a slúži aj ako náhrada masla. Keďže dopyt po ňom rastie, čoskoro si zaň priplatíme.

Správna odpoveď je avokádo.

Svetom sa už totiž niekoľko mesiacov šíri "avokádománia". Zelený plod s krémovou dužinou, ktorý sa pestuje najmä v Mexiku, si obľúbili kuchári aj gurmáni.

Samo o sebe nemá výraznú chuť, keď sa ale skombinuje s ostatnými surovinami, jedlu dodá šmrc, krémovú textúru a v neposlednom rade aj vitamíny a zdravé tuky.

Ďalším hitom je avocado toast, ktorý si jednoducho urobíte aj doma. Na krajec chrumkavého chleba stačí natrieť hrubšiu vrstvu roztlačeného avokáda a navrch dať reďkovku a trochu sladkej sušenej papriky. Dôležité je, aby bolo ovocie zrelé. To znamená, že musí byť mäkké na dotyk.

Dopyt po avokáde rastie rekordne rýchlo, v niektorých krajinách mesačne aj o 40 percent. Preto rastú aj ceny, a to na celom svete. Na Slovensku zaplatíte momentálne za kus okolo jedného eura. Z obchodov ale až tak rýchlo nemizne, zrejme sme mu ešte na chuť neprišli.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Televízne noviny

Dôležité udalosti