Kúzelník Michal po stretnutí s Copperfieldom netajil sklamanie

Michal Šindelář s reportérkou magazínu Reflex Jarmilou Kováčovou.
Zdroj: Reflex

Na ulici nenápadný mladý muž, no pri jeho kúzelníckych vystúpeniach sa vám niekedy zastaví dych.

Na ulici pôsobí ako nenápadný mladý muž až do momentu, keď k vám pristúpi s otázkou, či vám môže ukázať malý trik. Ak máte radi takúto spontánnu zábavu, je vysoko pravdepodobné, že na vystúpenie Michala Šindelářa už v živote nezabudnete. Jeho kontaktná kúzelnícka šou má úspech na celom svete a niečo naučil aj nás.

Reportérke magazínu Reflex Jarmile Kováčovej sa priznal, že kúzelníctvu a iluzionistike sa začal venovať skôr náhodne. V skutočnosti Michal pracoval v segmente IT a bavilo ho učiť sa nové veci. A vtedy mu zišlo na um, že by sa mohol naučiť kúzliť. Ale aj to iba pre zábavu a kamarátov.  V tomto odbore je samouk, všetko sa učil z kníh a videí, učiteľa nemal.

"Venujem sa všetkému, ale najčastejšie mikromágii. Prídete ku skupine ľudí a používate karty mince, loptičky, balóniky," hovorí.

Michal za najťažšie nepovažuje ani kúzla, ale vysporiadať sa s ľudmi naokolo.

"Nie je to o rýchlosti alebo o prstoch. Ani o dlhých rukávoch. Je to skôr o tom, že človek pozerajúci sa na mňa nevie, čo má vtedy sledovať. Robím to zábavnou formou a o tom to je - ľudí treba zabaviť. Je jedno aká je to veková kategória, užije si ju každý," opísal pocity mladý Čech.

Michal jeden zo svojich trikov naučil aj našu kolegyňu. Svoje umenie predvádzal pred mnohými známymi osobnosťami tejto planéty ako je princ zo Saudskej Arábie, kráľovská rodina z Bahrajnu, futbalista Arjen Roben, Gandího rodina, britský konzulát či iní diplomati, ale aj poradkyňa amerických prezidentov. Stretol sa aj s najznámejším kúzelníkom na svete - Davidom Copperfieldom.

"Keď som išiel do Las Vegas tak po jeho šou som sa s ním stretol. Bolo to kratučké stretnutie. Musím priznať, že na mňa nezapôsobil úplne najlepšie," spomína si Michal.

Vďaka svojmu umeniu precestoval celý svet. Kúzelnícku cestu začal na Fidži, neskôr sa presunul na Maldivy, do Švajčiarska, Španielska, Abu Dhabí. "Dáva mi to aj to, že sa môžem stretnúť s úžasnými ľuďmi po celom svete, zabaviť ich a niekoho motivovať, aby začal kúzliť," dodáva.

Samozrejme, nedalo nám neopýtať sa, či sa mu niekedy stalo, že mu niečo aj nevyšlo. Odpoveď nájdete vo videu.

Kúzla, ktoré ste videli v našej reportáži z bezpečnostných dôvodov radšej doma neskúšajte. 

BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.