Choré dievčatko chcelo byť nevestou. Pravej svadby sa ale nedožije

Aspoň mohla byť akože nevestou.
Zdroj: Profimedia.sk

Preto si už ako päťročná "zobrala" svojho najlepšieho kamaráta.

Zrejme každé malé dievčatko, ktoré videlo aspoň jednu rozprávku, tajne sníva, že raz nájde svojho princa a z nej sa stane nevesta v krásnych bielych šatách. Podobný sen má aj päťročné dievčatko zo škótskeho Forresu. Eileidh Paterson si ho však nemôže splniť tak, ako by si predstavovala. Trpí totiž nevyliečiteľnou formou detskej rakoviny.

Napriek hroznej chorobe sa ale snaží žiť naplno, a preto si aspoň kúsok zo svojho sna premenila na realitu. Eileidh sa minulý víkend „vydala" za svojho najlepšieho kamaráta Harissona Grieroma.

Zdroj: Profimedia.sk

Pred provizórnym oltárom si vymenili náhrdelníky a vyhlásili, že budú najlepšími priateľmi už navždy. Na dojemnom obrade nechýbala ich rodina a priatelia, ktorí sa prezliekli za superhrdinov a rozprávkové postavy.

Na fotkách je vidieť, ako sa dievčatko úprimne usmievalo, keď kráčalo uličkou ruka v ruke s priateľom v krásnych šatách. Jej mama ju opísala ako princeznú, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby prežila život naplno. Zároveň však dodala, aký agresívny je priebeh jej choroby, píše portál MailOnline. Preto sú jej za úsmev schopní splniť každý jeden sen.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

FORRES/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti