Medveď Ťapík musel ísť na röntgen, pri každej snímke sa s ním riadne natrápili

Medveď musel ísť na röntgen.
Zdroj: TV Markíza

Podľa veterinára sa medveď z narkózy prebral s pocitom aký mávame po nadmernom užití alkoholu.

Medveď Ťapík z košickej Zoologickej záhrady sa v stredu stal pacientom. Tím veterinárov a ošetrovateľov zisťoval prečo šelma kríva. Lieky nezabrali. A tak aby zistil prečo šelma kríva, nastúpila uspávacia šípka a röntgen. Prvý výstrel medveďa dobre netrafil. Druhý už bol presný a šelmu bezpečne uspal.

Vyšetrenie medveďa je náročné, pretože je to majestátne zviera, ktoré má vyše 300 kilogramov a ťažko sa s ním manipuluje. Navyše je obalený tukom a tak niektoré röntgenové snímky museli zopakovať.

Skúsený veterinár Ťapíka poriadne vyšetril. Odobral mu vzorky krvi a odmeral ho od hlavy po päty. Chlapi sa s medveďom pri každej röntgenovej snímke natrápili. Dostali však odpoveď na to, čo šelmu trápi.

„Prišlo sa na to, sú tam nejaké zmeny ako na chrbtici tak na kĺboch," uviedol veterinár Juraj Skalický.

Koksatrózou bol najviac postihnutý bedrový kĺb. Je možné, že 15-ročný Ťapík má toto ochorenie v rodine. V minulosti tento problém s pohybovým aparátom riešili aj u jeho brata.

Podľa veterinára sa medveď z narkózy prebral s pocitom, aký mávame po nadmernom užití alkoholu. Dnes ešte medveďa nechajú oddychovať, no zajtra ho už opäť uvidíme vo výbehu.

 

KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti