Muž chcel zaútočiť nožom. Netradičná reakcia policajta ohúrila celý svet

Muž chcel zaútočiť nožom. Netradičná reakcia policajta ohúrila celý svet
Zdroj: thaivisa.com

Dokázal, že ak si navzájom preukážeme lásku a rešpekt, svet môže byť nakoniec lepším miestom.

Takmer každý deň sa na nás valia správy o prípadoch, ktoré po zásahu polície skončili nešťastím alebo tragédiou. Ťažko hodnotiť postup policajtov, keď sa človek neocitol v ich situácii. Mnohé z nich sa nedajú vyhodnotiť okamžite správne.

Veľa ľudí by si však želalo, aby sa konflikty dali riešiť tak, ako to urobil istý policajt v Thajsku. Jeho viera v dobrotu ľudstva a jeho spôsob, akým spracoval násilnú situáciu, chytila za srdcia tisíce ľudí po celom svete. Píše thaivisa.com.

Anirut Malee prežíval bežný deň policajta na policajnej stanici v Bangkok, keď do budovy vošiel evidentne rozrušený muž a v rukách mal nôž. Anirut po ňom neskočil, aby ho hneď spacifikoval. Sadol si na stôl a rozprával sa s neznámym mužom. Hoci na videu nie je zachytený zvuk, aj bez toho z policajta vyžaruje neskutočný pokoj.

"Býval hudobníkom, ale ukradli mu gitaru a musel sa živiť inak. Tri dni pracoval ako ochrankár, ale nevyplatili mu mzdu. Bol zúfalý. Sympatizoval som s ním. Povedal som mu, že mám gitaru a pokojne mu ju podarujem. Okrem toho by sme mohli spolu chodiť jedávať. Hovorili sme južným thajským dialektom," prezradil policajt.

Anirutovi sa podarilo neznámeho muža tak upokojiť, že mu sám odovzdal nôž. Mnohí by potom očakávali, že "útočníka" okamžite zatknú. Policajt však urobil niečo iné. Pristúpil k nemu a objal ho. Neznámeho muža to zlomilo a rozplakal sa.

Anirut však nie je hlúpy, muža prehľadal, či pri sebe nemá iné zbrane. Potom ho upokojil a odviezli ho do nemocnice. Nikto ho neobvinil a muž absolvoval psychiatrické vyšetrenie.

Policajt tak ukázal, že je nielen dobrým policajtom, ale aj skvelým človekom. Dokázal, že ak si navzájom preukážeme lásku a rešpekt, svet môže byť nakoniec lepším miestom.

ตำรวจฮีโร่ กล่อมชายเครียดมีดจี้คอ

ระทึก! 'ด.ต.อนิรุต’ เล่านาทีกล่อมชายคลุ้มคลั่ง จี้คอตัวเองกลางโรงพัก สุดท้ายจบด้วยภาพสุดประทับใจ #ไทยรัฐ

Zveřejnil(a) Thairath dne 18. červen 2017


THAJSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.