V Bratislave si môžete pozrieť projekt, ktorý ohúril celý svet

Plávajúce mólo.
Plávajúce mólo. Zdroj: TASR/AP

Výstava je z minuloročného projektu Plávajúce móla, ktorý Christo realizoval na talianskom jazere Iseo.

Letný výstavný projekt Socha a objekt už po 22. raz predstavuje v Bratislave rôzne podoby objektového výtvarného umenia z celého sveta. V rôznych priestoroch je to vyše 200 diel od viac ako 110 autorov zo 16 krajín.

Zdroj: TASR/AP

"Tento ročník je jeden z najúspešnejších hlavne kvôli tomu, že máme výstavu autora svetového mena - Christa. Dostať ju sem je strašne komplikované a náročné. Som úžasne nadšený z toho, že s Bulharským kultúrnym inštitútom sa to podarilo. Výstava je z minuloročného projektu Plávajúce móla, ktorý Christo realizoval na talianskom jazere Iseo. Za mesiac a pol po mólach akoby po vode chodilo milión 200.000 divákov, to je fantastické číslo. Je to cesta, ako prezentovať umenie medzi ľudí, ktorí ešte nenašli cestu do galérie alebo múzeí. Dostať umenie do bezprostrednejšieho kontaktu s divákom bolo aj mottom nášho projektu. Ale žiaľ, ataky vandalov nás prinútili tieto veľkorozmerné diela prezentovať len v uzatvorených priestoroch," zdôvodnil hlavný kurátor a organizátor podujatia Socha a objekt akademický maliar Viktor Hulík. 

Zdroj: TASR/AP

Prípravu a priebeh unikátneho projektu Plávajúce móla (Floating piers) možno spoznať v Mirbachovom paláci Galérie mesta Bratislavy (GMB).

Zdroj: TASR/AP

Okrem veľkoplošných fotografii predstavujúcich množstvo ľudí na pásoch žltej tkaniny v celkovej ploche 100.000 metrov štvorcových to dokumentuje aj film.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.