Koľko hotdogov sa dá zjesť za 10 minút? Na takýto výkon nemá žalúdok hocikto

Majster v jedení hotdogov Joey Chestnut.
Majster v jedení hotdogov Joey Chestnut. Zdroj: TASR/AP

Pozrite si video šampióna, ktorý prekonal vlastný rekord.

Prvú cenu v každoročnej súťaži v jedení hotdogov, ktorá sa konala v noci nadnes na newyorskom Coney Islande, vyhral 33-ročný Kalifornčan Joey Chestnut vďaka tomu, že v priebehu 10 minút zjedol 72 párkov v rožku.

Ako poznamenala agentúra DPA, Chesnut prekonal svoj vlastný rekord z vlaňajšieho ročníka, keď za desať minút zjedol 70 hotdogov.


Na druhom mieste v mužskej kategórii skončil Carmen Cincotti, ktorý bol za desať minút schopný zjesť 62 párkov v pečive.

Ženskú kategóriu vyhrala 20-ročná Miki Sudová, ktorá vytvorila svoj osobný rekord, keď za desať minút zjedla 41 hotdogov.

Súťaž, ktorej víťaz dostáva ako cenu horčicovožltý opasok a 10.000 dolárov, sa koná každý rok 4. júla, keď Američania slávia Deň nezávislosti. Sponzorom súťaže bola firma Nathan's Famous prevádzkujúca sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením. Súťaž sa prvýkrát konala v roku 1916.

Preteky v jedení sú v USA veľmi populárne. Ich účastníci sa na ne pripravujú tak, že si trénujú žalúdok, aby bol schopný zväčšiť sa na dvoj- až trojnásobok obvyklej veľkosti. Jedácke preteky sa však niekedy skončia aj tragicky: v apríli napr. 20-ročný študent z New Jersey zomrel počas súťaže v jedení palaciniek. V rovnaký deň zomrel aj 42-ročný účastník súťaže v jedení šišiek.

Oslavy Dňa nezávislosti sa v USA niesli v radostnom aj vážnom tóne: kým sa v mnohých mestách konali slávnostné zhromaždenia s ohňostrojmi a veselice, delegácia amerického Senátu odcestovala do Afganistanu, aby tam jej členovia strávili sviatky s americkými vojakmi.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti