Deti lúštili šifru, aby získali poklad. Takto vyzeral tábor Nadácie Markíza

Tábor Nadácie Markíza.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Najmenší aspoň na pár dní zabudli na svoje životné peripetie.

Vyše stovka detí, s ktorými sa život nemazná. To boli účastníci aj tohtoročného tábora Nadácie Markíza a Občianskeho združenia Štvorlístok deťom. Deti v ňom mali aspoň na pár dní zabudli na svoje životné peripetie. Všetko malo vyvrcholiť získaním veľkého táborového pokladu. Nakoniec tiekli slzy.

Mnohí z nich za necelé dva týždne toho zažili viac než za celý život. Zábava na vode i vo vzduchu. Pod jasným slnkom i v reflektore svetiel. Všade panovala radosť a detský smiech. Každý chcel získať táborový poklad. Na to však bolo treba v posledný deň naozaj zabrať.

Na záver museli rozlúštiť záhadnú šifru. Deti si v tejto chvíli vlastne vybrali kľúč, ktorý by ich mal doviesť až k táborovému pokladu, no a o chvíľu nastane okamih pravdy.

Paťo Herman ako vedúci tábora deti naťahuje, nervák do poslednej chvíle, v závere veľké oslavy, slzy, emócie.

„Pre mňa je tento zážitok veľmi obohacujúci, myslím, že by bol pre hocikoho, kto by toto tu zažil. Ja ďakujem všetkým, ktorí sa na tomto tu akýmkoľvek spôsobom podieľali, aby sa tento tábor mohol zorganizovať," hovorí predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

„Videli ste tie emócie. Nefalšované, úprimné a je to také zvláštne, no deti plakali, mali v očiach slzy, ale boli to slzy radosti a šťastia. Ja verím, že deti na tento tábor nikdy nezabudnú," vraví vedúci tábora Patrik Herman.


TAJOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti