Poradíme vám, ako prežiť hudobné festivaly

Ako prežiť festivaly.
Zdroj: TV Markíza

Cenné rady nám poskytol organizátor hudobných festivalov.

Dni plné zábavy, dobrej hudby a prebdených nocí. Festivalová sezóna je v plnom prúde. A neodmysliteľne k nej patrí aj móda. Strapce, šortky, farby, klobúky- ani tento rok sa festivalovej móde medze nekladú.

Festivaloví nadšenci si v týchto mesiacoch prídu na svoje. Dnes to už nie je len dobrá zábava. Mnohí si potrpia aj na oblečenie a práve festival je miesto kde sa môžu odviazať. Najpopulárnejší je takzvaný bohémsky štýl, ktorý prišiel z Ameriky.

Pred odchodom na festival je pri oblečení dobré myslieť na to, že tam väčšinou strávite aj viac dní. Pri balení tašiek treba okrem módnych kúskov nechať priestor aj iným veciam.

„Ja osobne odporúčam aj nejaké dobré plastikové vrece na odpadky. Nemyslím to priamo na odpadky, ale skôr sa to veľmi dobre zíde v prípade nečakanej búrky alebo prívalového dažďa. Pretože vtedy to plastikové vrece človek využije na ochranu vecí, ktoré by chcel mať zachované aj po tej búrke," radí Ján Kakaščík, organizátor festivalov.

Extra pozorní by mali byť ľudia, ktorí užívajú lieky. Na staniciach rýchlej pomoci Vám ich na festivaloch bez problémov odložia.

Ján Kakaščík organizátor festivalov: „Často krát zabúdajú na základné veci ako je napríklad občiansky preukaz a preukaz poistenca . A k tomu všetkému by som odporúčal pokrývku hlavy prípadne teplejšie oblečenie pokiaľ stanujem," povedal Kakaščík.

Ľutovať nebudete, ani keď si zabalíte repelent a opaľovací krém. Každý festival by mal mať aj svoju webovú stránku, kde by Vás mali na všetky potrebné veci upozorniť. Napríklad aj na to, čo sa Vám so sebou priniesť neoplatí.

„Pri vstupnej kontrole vám nedovolia zobrať dovnútra plastikové fľaše, sklenené fľaše, alkohol určite nie, už vôbec nie veľké kamery alebo fotoaparáty a už vôbec nie dáždniky," odporučil organizátor festivalov.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti