Bocianom sa vyliahli trojičky priamo pri dome, kde žijú trojročné dvojčatá

Malí súrodenci sa tešia z bocianích susedov.
Zdroj: TV Markíza

Ak by rodine bociany zvestovali narodenie ďalších detí, potešili by sa.

Namiesto televízora sledujú bocianí život. Rodine z obce pri Kremnici sa párik bocianov uhniezdil tesne pri dome. Aké bolo ich prekvapenie, keď sa v hniezde vyliahli trojčatá. Oni sami totiž majú doma dvojičky.

Do Starej Kremničky sa bociany vrátili po desiatkach rokov. Minulý rok sme ich zachytili priamo v čase párenia sa. "Určite bude naša obec na krivke pôrodnosti rásť," uviedol miestny starosta.

Detí v obci zatiaľ výrazne nepribudlo, v hniezde však áno. Bocianom sa vyliahli trojičky. A to priamo pri dome, kde žijú trojročné dvojčatá. Život bocianej rodiny sledujú dvojičky Miška a Miško takmer každý deň namiesto večerníčka a o bocianoch už vedia skoro všetko.


"Donášajú papať a keď donesú papať a dajú do stredu papaničko, tak papajú všetci spolu," zistili malí súrodenci.

Počet bocianov na Slovensku mierne stúpol, vyhľadávajú najmä pokojné miesta, kde majú dosť potravy. Vyhľadávajú lúky kde je dostatok drobných zemných cicavcov, prípadne žiab a veľkých druhov hmyzu.

Občas sa stane, že myš či had, ktorého bocianí rodičia prinesú mláďatám, skončí na dvore pri dvojičkách. Napriek tomu by však zvieracie divadlo, ktoré sledujú, nevymenili za nič. A ak by rodine bociany zvestovali narodenie ďalších detí, potešili by sa.

STARÁ KREMNIČKA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trojčatá

Dôležité udalosti