Rýchly test: Tento obrázok o vás povie veľmi veľa. Čo na ňom vidíte?

Test osobnosti.
Test osobnosti. Zdroj: positivemed.com

Je na ňom viacero zvierat. Keď si ho poriadne pozriete, odpovedzte na tri otázky.

Venujte chvíľku pozornosti obrázku pod týmto odsekom. Je zložený z viacerých menších fotografií zvierat. Nepodvádzajte a nečítajte ďalej, kým si ho dobre neprezriete. To, čo na ňom totižto dokážete nájsť, môže o vašej osobnosti povedať viac, ako si myslíte.

Zdroj: positivemed.com

Máte to? Tak teraz sa pokúste zodpovedať tri nasledujúce otázky:

- Ktoré zviera alebo zvieratá ste našli ako prvé?
- Ako rýchlo sa vám podarilo nájsť ostatné zvieratá?
- Koľko ste ich dokopy našli?

Ktoré zviera alebo zvieratá ste našli ako prvé?

To, aké zviera ste si všimli ako prvé, dokáže prezradiť veľa o vašej osobnosti. Vedecké štúdie totiž našli spojitosť medzi rôznymi typmi osobností a zvieratmi, ktoré títo ľudia preferujú. Vaše podvedomie z mixu vyberie ako prvé práve zviera, ktoré vystihuje vaše povahové črty. A toto o vás jednotlivé zvieratá hovoria:

Vták - Ak ste prvého videli vtáka, ste priateľská, úprimná a výrazná osobnosť.

Krab - Ak ste prvého na obrázku spoznali kraba, ste šťastná osobnosť so zmyslom pre humor

Krab a vták - Ľudia, ktorí videli naraz vtáka a kraba sú citlivé a emotívne povahy.

Zdroj: positivemed.com

Kôň - Toto zviera sa ako prvé zjaví ľuďom, ktorí sú nezávislí a voľnomyšlienkárski.

Zdroj: positivemed.com

Delfín - Delfína vidia prví kreatívni ľudia s citom pre umenie.

Zdroj: positivemed.com

Kuriatka - Väčšina ľudí má problém nájsť tento obrázok. Tí, čo ho zbadali ako prví, majú zmysel pre detail, sú tichší a sústredenejší.

Zdroj: positivemed.com

Medveď - Medvedí rev si prví všimnú ľudia, ktorí sú rodení lídri so silnou osobnosťou.

Šteňa - Malého psa uvidia ako prví láskaví a starostliví ľudia.

Zdroj: positivemed.com

Na základe tohto jednoduchého testu ste do pozoru postavili vaše podvedomie, ktoré sa s vami môže ľahko zahrávať. Hovorí sa tomu tiež konvergentné myslenie, pri ktorom mozog automaticky limituje možnosti a hľadá jednu správnu odpoveď spomedzi viacerých. Takéto myslenie sa spolieha na vaše inštinkty a preferencie. Ako prvú vám preto ukáže vec, ktorá sa k vám prirodzene najviac hodí a odzrkadľuje vaše vnútorné presvedčenia a túžby.

Takže, podvedomie, a teda odpoveď na otázku „Ktoré zviera ste našli ako prvé?", prezradilo niečo o vašich osobnostných črtách. Odpoveď na ďalšie dve otázky v teste hovorí viac o tom, ako rozmýšľate.

Ako rýchlo sa vám podarilo nájsť ostatné zvieratá?

Nájsť kraba a vtáka si vyžaduje sústredenie na kontrast. Ak ste obe zvieratá našli pomerne ľahko, váš mozog spracúva informácie rýchlo, a tak je pre vás ľahšie nájsť spojitosti a vzorce.

Uvidieť koňa je ťažšie. Tí, čo ho našli, sa museli držať prvého náznaku a pozrieť sa hlbšie, aby ho uvideli celého. Tí, ktorým sa to podarilo ľahko sú intuitívni a majú schopnosť rozmýšľať do hĺbky.

Nájsť delfína je úplne iné káva. Aby ste ho videli, musíte takmer úplne uvoľniť váš zrak. A na to treba kreatívne a myslenie, ktoré majú často ľudia, u ktorých dominuje pravá hemisféra.

Aby ste uvideli medveďa, musíte zabudnúť na detaily a sústrediť sa na celok. To dokážu lepšie ľudia, ktorý rozmýšľajú s nadhľadom.

Koľko zvierat ste dokopy našli?

Na obrázku je dokopy sedem zvierat. Čím viac sa vám ich podarilo identifikovať, tým viac dokážete myslieť divergentne a nie konvergentne. Kým konvergentné myslenie hľadá jednu správnu odpoveď, pri divergentnom myslení sa hľadajú všetky možné riešenia. Ak sa vám podarilo nájsť minimálne štyri zvieratá, ste na dobrej ceste premýšľať divergentne. Tento spôsob myslenia má podľa štúdií viacero výhod. Ľudia, ktorí to dokážu, sa vedia veci učiť rýchlejšie a efektívnejšie a zároveň dokážu riešiť problémy kreatívnejšie.

Túto analýzu osobnosti na základe obrázku zloženého z viacerých zvierat zverejnil portál positivemed.com.


BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti