Video, ktoré obletelo svet. Ľudia sa spojili a zachránili deväť životov

Ľudská reťaz.
Zdroj: YOUTUBE/INSIDEEDITION

Vytvorili ľudskú reťaz a z vody vytiahli celú rodinu.

Ľudskosť a dobrota sa z tohto sveta nevytratili. Dôkazom je video, ktoré obletelo svetovými médiami. Osemdesiat ľudí sa spojilo a vytvorilo ľudskú reťaz, aby zachránili rodinu v núdzi. Nebyť nich, dnes by tu už nebola.

Roberta Ursrey (34) si spolu s rodinou užívala slnečný deň na floridskej pláži. Keď vyšla z vody, všimla si, že jej dvaja synovia, osemročný Stephen a 11-ročný Noah, sú príliš ďaleko od brehu. Odnášal ich totiž spätný prúd. Keď počula ich krik, ihneď volala o pomoc.

Spolu s manželom Bryanom (31), jej 67-ročnou matkou Barbarou a synovcami plávali za nimi. Prúd bol však natoľko silný, že v mori uviazli aj oni. Deväť ľudí sa tak nedokázalo dostať z približne 4, 5 metra hlbokej vody.


Jessica Simmons bola v tom čase na pláži aj s manželom. Zbadali, že rodina potrebuje nutne pomôcť, preto neváhali, zobrali boogie dosku a pádlovali za nimi. Hneď sa k nim pridalo niekoľko ďalších mužov, ktorí začali vytvárať ľudskú reťaz. Do záchrannej akcie sa zapojilo osemdesiat ľudí. To aj napriek tomu, že niektorí nevedeli plávať.

Deti zachránili ako prvé. V čase, keď sa k nim dostali, už boli všetci vyčerpaní. Roberta omdlela hneď, ako sa dostala na breh, jej matka dostala v ambulancii infarkt a momentálne sa zotavuje v nemocnici. Zranenie utrpel aj 27-ročný synovec Justin, ktorý si zlomil ruku.

„Som všetkým veľmi vďačná. Tí ľudia boli boží anjeli, ktorí boli v správnom čase na správnom mieste. Vďačíme im za život. Bez nich by sme tu neboli," povedala matka pre portál Newsherald.

FLORIDA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Florida

Dôležité udalosti