Žene vybrali z oka 27 kontaktných šošoviek. Vôbec netušila, že ich tam má

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Žena lekárom povedala, že ich nosila počas uplynulých 35 rokov no nevymieňala si ich pravidelne.

Tím lekárov v birminghamskej nemocnici Solihull sa pripravoval na štandardnú operáciu šedého zákalu oka staršej pacientky (67), keď si zrazu chirurg všimol, že niečo nie je v poriadku. Pri kontrole zbadal pod viečkom zvláštnu modrú hmotu. Pri dôkladnejšom pohľade zistil, že ide o zdeformované kontaktné šošovky. Spolu ich tam bolo až 27 kusov.

Pacientka sa pred plánovanou operáciou síce sťažovala na nepríjemný tlak v oblasti oka no lekári to až do prekvapivého nálezu nepokladali za dôležité.

"S takým prípadom sme sa ešte nestretli. Všetky tie šošovky sa spojili do jednej masy. Veľmi nás prekvapilo, že pacientka si to vôbec nevšimla. Muselo to byť veľmi nepríjemné," uviedol pre portál The Telegraph oftalmológ, ktorý našiel kontaktné šošovky.

Žena lekárom povedala, že ich nosila počas uplynulých 35 rokov no nevymieňala si ich pravidelne. Operáciu museli nakoniec kvôli tejto komplikácii odložiť, pretože hrozilo, že sa pacientke v oku vytvorí nepríjemný zápal.

"Keď sme je to oznámili bola v šoku. Dva týždne po vyčistení oka si uvedomila, ako veľmi a zbytočne trpela," dodal oftalmológ.

BIRMINGHAM/kc
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti