Hra Pokémon GO zmenila herný priemysel. Ruky si mädlia aj technologickí giganti

Pokémoni zmenili herný priemysel.
Zdroj: TV Markíza

Aj keď z pokémonov nie je taký fenomén, ako sa očakávalo, svet hier predsa len zásadne zmenili.

Pamätáte si, ako pred rokom ľudia zbesilo ťukali do telefónov a denne nachodili niekoľko kilometrov? Všetko to robili s jedným jediným cieľom - pochytať čo najviac pokémonov. Hra, ktorá mala zmeniť celý herný priemysel, oslavuje rok. Podarilo sa?

Pokemónské šialenstvo naplno vypuklo presne pred rokom. Aplikácia spájajúca virtuálny svet s tým reálnym, v ktorej ste na bežných miestach chytali vymyslené postavičky, pobláznila milióny ľudí. Pokémonov lovili starí, mladí aj slávni - napríklad Youtuber Gogo, či poslanec parlamentu Martin Poliačik

Hodnota spoločnosti Nintendo, ktorá ju vytvorila, stúpala závratnou rýchlosťou a počet hráčov lámal rekordy. Hovorilo sa, že Pokémoni zmenia herný svet. Ako to vyzerá po roku?

Boli sme na mieste, ktoré mali bratislavskí lovci pokémonov úplne najradšej. Dnes tam nebol nikto. A nejako podobne to asi vyzerá po celom svete.

Po celom svete zostalo už len 5 miliónov ľudí, ktorí pokémonov denne lovia. Ich počet stále klesá, a to napriek tomu, že vývojári vyriešili všetko, za čo boli kritizovaní - hra už funguje takmer bez chyby a objavuje sa v nej množstvo nových prvkov. A aj keď z pokémonov nie je taký fenomén, ako sa očakávalo, svet hier predsa len zásadne zmenili.

Tieto postavičky sa začali objavovať v iných hrách, začalo sa viac prejavovať to, s čím pokémon prišiel, teda prepojenie dvoch svetov- reálneho a herného.

A to nie ešte nie je všetko. Ruky si okrem firmy, ktorá s pokémonmi prišla, ešte stále mädlia aj ďalší technologický giganti. Malo to vplyv na predaj mobilných telefónov, bolo treba mať mobil s dobrou výdržou batérie a takisto aj na predaj doplnkov, ako sú powerbanky, teda prídavné nabíjačky.


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počítačové hry

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.