Vedci našli nový dôkaz, ktorý podporuje teóriu o Turínskom plátne a Ježišovi

Vedci našli nový dôkaz, ktorý podporuje teóriu o Turínskom plátne a Ježišovi
Zdroj: Profimedia.sk

Krv z plátna totiž obsahuje častice, ktoré nie sú typické pre zdravého človeka.

Odborníci tvrdia, že v Turínskom plátne skutočne ležal človek, ktorý bol obeťou mučenia. To podporuje teóriu, že v plátne bol zavinutý Ježiš. Na ľanovej tkanine našli krv. Tá obsahuje nanočastice, ktoré nie sú typické pre krv zdravého človeka. Ich zistenia sú v rozpore s tvrdeniami, že Ježišovu tvár namaľovali na plátno falšovatelia v stredoveku. Píše Daily Mail.

Elvio Carlino, výskumný pracovník Ústavu kryštalografie (veda o morfologických a fyzikálnych vlastnostiach kryštálov, pozn. red.) v talianskom Bari, hovorí, že malé častice odhaľujú veľké utrpenie obete zabalenej v tejto pohrebnej tkanine.

Zdroj: Profimedia.sk

"Malé častice majú zvláštnu štruktúru a veľkosť," dodal profesor Giulio Fanti z univerzity v Padove. Hovorí, že krv obsahovala vysoké hladiny látok kreatinín a feritín. Takúto krv majú pacienti, ktorý prežili silnú traumu alebo ľudia, ktorých mučili. "Prítomnosť týchto biologických nanočastíc, ktoré sme našli počas našich experimentov, poukazuje na násilnú smrť človeka zavinutého do Turínskeho plátna," potvrdil Fanti.

Zdroj: Profimedia.sk

Turínske plátno je tri metre dlhé a meter široké. Je na ňom vidieť slabý obraz človeka. Kresťania veria, že je to Ježiš. Výskum je súčasťou štúdie, ktorej cieľom je zistiť pravdivosť tejto teórie.

Nové zistenia uverejnili v americkom vedeckom časopise PlosOne v článku s názvom Nové biologické dôkazy zo štúdií atómovej analýzy Turínskeho plátna.

Vedcom sa podaril tento objav vďaka nedávno vyvinutým metódam v oblasti elektrónovej mikroskopie. Výskum uskutočnili inštitúcie Offices dei Materiali v Terste a Inštitút kryštalografie v Bari pod záštitou Národnej rady pre výskum.

Turínskej plátno sa v súčasnosti nachádza v Katedrále svätého Jána Krstiteľa v Turíne (Turínsky dóm).


TALIANSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ježiš kristus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.