Najväčšie lákadlo Liptovského Jána zrejme spoplatnia

Vírivku plánujú spoplatniť.
Zdroj: TV Markíza

Miestni jej hovoria kaďa. Neustále bublinkujúci termálny prameň láka počas celého roka.

V dedine majú päť krytých bazénov, 45 hotelov a penziónov, 30 krčiem, či barov, pričom všetky väčšinu roka žijú. No asi najväčším lákadlom Liptovského Jána sú minerálne a termálne pramene. Na vodu sa tu stojí už aj v rade. Nečudo, veď nefalšovanú prírodnú vírivku majú málokde vo svete.

Miestni jej hovoria kaďa. Neustále bublinkujúci termálny prameň láka počas celého roka. Dnes tu bol rad už od pol siedmej ráno. Je skoro obed a jazierko ešte nebolo prázdne. Možno aj preto, že je zadarmo. Ľudia chodia aj večer, zapália si sviečky, užívajú si romantiku a keďže prameň nezamŕza, chodia sem aj v zime.

V tejto prírodnej vírivke sa odporúča pobudnúť maximálne 20 minút. Vo vode je totiž veľa síranov aj iných minerálnych látok. Človek tam má pocit, akoby ho jemne pichali milióny ihličiek. Za túto nádheru sa desiatky rokov nič neplatí, no už to asi dlho tak nebude.

„Chceme tento priestor zveľadiť, vybudovať sociálne zariadenia a uvažujeme aj o nejakom symbolickom vstupnom," avizuje Juraj Filo, starosta Liptovského Jána.

Keď sa v kadi poliečite alebo len osviežite, môžete sa vydať za ďalšími zaujímavosťami v Liptovskom Jáne. Prvé nájdete už informačnom centre, teraz tam majú stovky modelov áut, alebo strúhadlá na ceruzky od výmyslu sveta.

Liptovský Ján má síce len 1000 obyvateľov, ale ubytovacie kapacity pre viac ako 4000 turistov.Od roku 2008 návštevnosť obce stúpa v priemere o desať percent a momentálne je Liptovský Ján plný.Čo však neznamená, že vás neprivítajú aspoň na malý výlet.


 

LIPTOVSKÝ JÁN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Liptovský Ján

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.