Najlepší olympionik sa pretekal so žralokom. Mala to byť dráma, no ľudia sú zmätení

Žralok biely počas lovu.
Zdroj: Youtube/Discovery

Keď videli, ako to bolo v skutočnosti, všetko rýchlo pochopili.

Mali to byť dramatické preteky, na ktoré boli zvedavé tisícky divákov. Každý, kto si však v nedeľu sadol k televíznym obrazovkám, zostal zaskočený. Michael Phelps vs. žralok biely nepriniesol ani štipku napätia. Žralok bol totiž animovaný, informuje denník Daily Mail.

Nezvyčajné preteky, v ktorých si mal zmerať sily najlepší olympionik všetkých čias s 28 medailami na konte s predátorom, promovali vo všetkých zahraničných médiách. Ľudia nechápavo krútili hlavou, prečo by Phelps dobrovoľne vliezol do vody so žralokom a ešte sa s ním aj pretekal. Keď videli, ako to bolo v skutočnosti, všetko rýchlo pochopili.

Plavec bol vybavený monoplutvou a neoprénom s hrúbkou len jeden milimeter, aby bol čo najrýchlejší. S animovaným žralokom sa „pretekal“ v Mossel Bay v Južnej Afrike na 100 metrov. Odborníci nasimulovali pohyby a rýchlosť predátora podľa reálne nazbieraných údajov.

Žralok nakoniec 32-ročného plavca porazil presne o dve sekundy. Sto metrov preplával za 36,1 sekundy a Phelps za 38,1 sekundy.

Preteky odštartovali veľmi populárny žraločí týždeň na Discovery Channel.

https://www.youtube.com/watch?v=Ydo7uyA1noA


Phelps sa na preteky dôkladne pripravoval. Dokonca vliezol aj do klietky, okolo ktorej plávali skutočné žraloky. Jeden z nich sa do klietky aj zahryzol. Toto bol skutočný adrenalínový zážitok.JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Žralok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.