Otvorená spoveď mladíka, ktorý sa stal obeťou brutálneho znásilnenia

Otvorená spoveď mladíka, ktorý sa stal obeťou brutálneho znásilnenia
Zdroj: Facebook/ Sam Thompson

Mladého DJ-a znásilnili dvaja muži.

Mal to byť obyčajný večer plný zábavy, ktorý sa však zmenil na hrôzu. Dvadsaťdvaročný Sam Thompson sa šiel v septembri minulého roka zabávať s kamarátom do ulíc Manchestru. Stal sa obeťou brutálneho znásilnenia. Po mesiacoch od hroznej udalosti priznáva, že sa cítil špinavý a zahanbený. Traumatizovaný mladý muž chcel dokonca skočiť z mosta. Po tejto desivej udalosti sa mu rozpadol vzťah s dlhoročnou priateľkou. Píše nypost.com.

Sam pochádza z Newarku v Nottinghamshire, malom meste severne od Londýna. "Mužské znásilnenie je stále tabu. Očakáva sa, že muži sa aj v takomto prípade zachovajú mužne. Ale ja som potom chcel spáchať samovraždu. Cítil som sa špinavo, bol som zahanebný, ako keby to bola moja vina. Nemyslel som si, že sa mi toto môže stať. Teraz chcem, aby ľudia vedeli, že sa to deje, nielen ženám, ale aj mužom. Aby o tom rozprávali, aby podporili obete," zdôvodňuje Sam.

Mladík sa presťahoval z rodného mestečka do Manchestru, aby mohol byť s priateľkou. Prvého septembra si vyšiel na drink s kamarátom z detstva Bradym Hutchingsom. V klube jeden druhého stratili a keďže Sam stratil telefón, nemohol Bradyho kontaktovať a nájsť. Postával pred klubom, kde ľudia čakali na taxíky. Boli tri hodiny ráno. Oslovila ho skupina ľudí, či sa s nimi nepôjde ďalej zabávať. Zdali sa mu milí, tak šiel.

Potom si už len spomína, že sa ocitol v hotelovej izbe. Skupina ľudí sa rozišla, ostali s ním len dvaja muži. "Urobili mi ďalší drink, neviem, čo mi doň dali. Zrazu bola len tma. Spomínam si na to, že som nemal na sebe džínsy. Chcel som bojovať, ale nešlo to. Obaja sa na mne striedali a znásilňovali ma. Trvalo to niekoľko hodín," opísal chvíle hrôzy.

Domov sa dostal s modrinami a vnútornými poraneniami. Nechcel o tom povedať rodine. Myslel si, že by ju to zničilo. O znásilnení povedal kamarátovi Bradymu a priateľke. "Nemohol som prestať plakať. Povedal som im o tom. Chceli, aby som šiel na políciu. Chcel som sa osprchovať, ale povedali, že to nemám robiť kvôli dôkazom," opísal Sam.

Všetci traja vypovedali na polícii. Tam si Sam spomenul, ako vyzeralo parkovisko pred hotelom, kde ho znásilnili dúfajúc, že pomôže polícii odhaliť miesto zločinu. Čakala ho ešte lekárska prehliadka. Celý čas tak mal na sebe oblečenie, ktoré mu pripomínalo, čo sa stalo.

Samova priateľka zavolala jeho rodičom, ktorí okamžite pricestovali za synom. "Bol traumatizovaný, niekoľko mesiacov bol mimo, akoby mi ho vzali," povedala chlapcova mama.

Mladík sa bál zostať v Manchestri a vrátil sa s rodičmi do Newarku. Prepadol úzkosti, depresii a chcel zomrieť. Na nohy ho postavila práca. Od 13 rokov sa venoval hudbe. V októbri ho pozvali ako DJ-a na narodeninovú oslavu. Išiel s ním mladší brat, ktorý mu sľúbil, že ho postráži.

Sam sa vrátil do Manchestru za priateľkou, ale ich vzťah nebol ružový. "Mal som nočné mory a niekoľkokrát som ju napadol v spánku. Pokúšal som sa s ňou mať sex, snažil som sa byť normálny. Ale nešlo to a o sex nemám záujem. Povedali mi, že po znásilnení je to normálne. Nechcel som, aby to brala ako záťaž a rozišiel som sa s ňou," povedal.

Mladý muž o znásilnení nehovoril a všetko v sebe dusil. Jedného dňa sa v práci zrútil a stále len plakal. Začal sa liečiť. Na jar tohto roku začal spolupracovať s charitatívnou organizáciou Survivors Manchester, ktorá podporuje mužov, ktorí prežili znásilnenie a sexuálne zneužívanie.

A čo sa stalo s mužmi, ktorí Sama znásilnili? Polícia ich síce zatkla, ale v tomto prípade neboli podniknuté žiadne ďalšie kroky.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti