Fruitarián sa rozhodol, že na jeden záťah vybehne deväť tatranských štítov

Richard sa pokúsil o výnimočný rekord.
Zdroj: TV Markíza

Richard mal v tatranskej výzve pred sebou asi tridsať hodín behu do takej výšky, ako by ste na seba položili Mount Everest a Gerlach.

Šiel do Tatier, aby dokázal niečo, čo sa ešte nikomu nepodarilo. Košičan (34) sa rozhodol, že na jeden záťah vybehne deväť tatranských štítov. Boli sme pri tom a pozrite sa ako to dopadlo.

Richard mal v Tatranskej výzve pred sebou asi tridsať hodín behu do takej výšky, ako by ste na seba položili Mount Everest a Gerlach. Jedenásť a pol kilometra. Odštartoval včera o desiatej predpoludním behom na Kriváň, po ňom na Furkotský štít, Predné Sólisko a Kôprovský štít. Prvú krízu mal na Rysoch.

„Vtedy som prišiel na chatu úplne vyšťavený, pravdepodobne som vynechal jednu dávku ovocia, lebo pri behu každých 20 minút jem," opísal bežec Richard Zvolánek.

Už roky je takzvaným fruitariánom, inými slovami, takmer všetku silu zbiera z ovocia. Po tomto výkone si však na chvíľu od neho oddýchne.

„Sladké už nechcem ani vidieť, skúšal som aj pivo na chatách a som nedopil ani malé pivo, žalúdok je zničený z toho stresu. Najlepšie na to je zelenina," povedal Zvolánek. Prvé bolesti ho dobehli na šiestom - Slavskovskom štíte.

Neskôr behal už len cez bolesť, zvládol takto ďalšie dva štíty. Na poslednom deviatom, by však s preťaženým kolenom mohol skončiť aj s vážnejším zranením.

Viac v reportáži:


TATRY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tatry

Dôležité udalosti