Je to najúčinnejší spôsob, ako si vyrysovať zadok: No pozor na správne prevedenie

Drepujú aj osobnosti z TV obrazovky.
Zdroj: TV Markíza

A drepujú aj známe tváre, ktoré sa zapojili do výzvy Hýbsa drep v rámci projektu Televízie Markíza, Hýbsa Slovensko.

Hovorí sa, že je to najúčinnejší spôsob, ako si správne vyrysovať zadok. Drep je na prvý pohľad pomerne jednoduchý cvik. Väčšina ľudí ho však necvičí správne. Môžeme si tak privodiť aj nepríjemné zranenie.

Používame ho, keď vstávame z gauča alebo dvíhame niečo zo zeme. Drep je súčasťou nášho každodenného života. V posilňovni - je to medzi cvikmi unikát.

„Posilňuje široké spektrum svalov od predných stehenných svalov, cez zadné stehenné svaly, sedacie svalstvo a takisto driekové svalstvo. Je to vynikajúci cvik práve na udržanie si formy všetkých kĺbov - dolných končatín," vysvetlil fyzioterapeut Braňo Miškovič.

Ak ho však necvičíme správne, namiesto vyrysovaných svalov sa dopracujeme k bolesti.

„Môžeme si privodiť zranenia práve v oblasti spodnej časti chrbtice takisto si môžeme poškodiť bedrové kĺby, členkové kĺby kolenné kĺby," dodal fyzioterapeut.

Dvíhanie piet zo zeme, zaguľatený chrbát a tlačenie kolien k sebe. To sú najčastejšie chyby, ktoré pri cvičení drepov robíme.

A drepujú aj známe tváre, ktoré sa zapojili do výzvy Hýbsa drep v rámci projektu Televízie Markíza, Hýbsa Slovensko. Snažia sa tak priviesť deti a ich rodičov k športu a aktívnemu pohybu.

Viac v reportáži Lucie Hlaváčkovej:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hýbsa days

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.