Dovolenkári v akcii: Takú hystériu pri obsadzovaní miest ste nevideli

Obsadzovanie ležadiel.
Zdroj: YouTube/Solarpix

Zamestnanci hotela sa boja, že sa pri tomto rannom chaose niekto zraní.

Ak ste boli niekedy na dovolenke v hotelovom rezorte, určite sa vám stalo, že ste si v pokročilejšiu hodinu nemali kam dať uterák. Ak si za ležadlá pri bazéne nemusíte platiť, tie sú obsadené ako prvé. Neskorší „obsadzovači" sa uspokoja aj s voľnou plochou okolo vody. Z obsadzovania miest pri bazéne a mori sa stal hotový šport.

To, čo sa však deje v štvorhviezdičkovom hoteli Servatur Waikikina na Gran Canarii, nemá obdobu. Hotel otvára bazén o 8.00 h, rady sa tam však tvoria už od 7.30 h. Hneď, ako zamestnanci pustia dovolenkárov do bazénovej zóny, začínajú sa preteky. Za ne by sa nemusel hanbiť ani Usain Bolt.

Dôkazom je video z rána, ktoré zverejnil jeden z turistov na internete. Na záberoch je vidieť, ako sa mužovi podarilo dostať do prvého radu a uterákmi obsadil hneď štyri ležadlá. Iný chlapík bol na tom lepšie, rezervoval si totiž celý rad ležadiel vedľa seba, píše Daily Mirror.

https://www.youtube.com/watch?v=lAamxogkS-c


Ľudia si na ležadlách nechajú uteráky, potom sa idú naraňajkovať a ešte im to chvíľu trvá, kým sa vôbec dostavia k bazénu. Zamestnanci hotela sa boja, že sa pri tomto rannom chaose niekto zraní. Najhorší sú vraj Briti a Íri. Predbehli dokonca aj Nemcov.

Pracovníci hotela boli poučení, aby uteráky na ležadlách, ktoré sú prázdne tri hodiny, jednoducho zhabali. Podobné praktiky už vykonávajú napríklad aj na Makarskej. Tam sa vám dobré miesta na pláži naozaj obsadzovať neoplatí.

Priznajte sa, ako ste na tom vy. Obsadzujete si ležadlá? Anketa je samozrejme anonymná.

https://www.youtube.com/watch?v=oN4mfE5ZRhw

Ďalšie videá, ako sa dovolenkári tlačili pri bazéne.


GRAN CANARIA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti