Zaujímavosti

TV šou prispela viac než stovke detí na krajšie leto

TV šou prispela viac než stovke detí na krajšie leto.
Zdroj: NIKE

Všetky deti odišli domov vybavené novými školskými, športovými i hygienickými potrebami, ako aj oblečením či obuvou.

Veľké výhry a obrovské šťastie - to sú príbehy, ktoré sa v markizáckej TV šou Hra o Niké píšu pomerne často. No nie na každého vyjde v živote dostatok šťastia. Chýba najmä tam, kde je najpotrebnejšie. Aj preto sa stávková spoločnosť Niké rozhodla tradične prispieť viac než stovke detí zo sociálne slabšieho prostredia na neobyčajný letný zážitok. A nezostalo len pri tom.

Ide o letný tábor organizovaný Nadáciou Markíza. Začiatkom leta privítal v krásnom prostredí v Tajove pri Banskej Bystrici 121 detí z celého Slovenska. Tie prežili dva týždne, počas ktorých, ako hovorí ústredná tvár tábora, moderátor TV Markíza Patrik Herman, „nemuseli myslieť na svoje ťažké a smutné osudy, oddýchli si od dospeláckych povinností a mohli tak prežiť ozajstné prázdniny."

A čo je dôležitejšie, všetky deti odišli domov vybavené novými školskými, športovými i hygienickými potrebami, ako aj oblečením či obuvou. Niké prispela sumou 10 000 eur a inšpirovala tak aj protagonistov TV šou Hra o Niké. Jeden z hráčov, Gabriel, sa rozhodol venovať 600 eur a so sumou 2 000 eur sa pridal aj moderátor Andrej Bičan. Aj to je jasný dôkaz, že spolupráca s Nadáciou Markíza má svoje opodstatnenie aj v ďalších rokoch.

 
PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.