Otec dal svojej dcére darček, ktorý robí radosť aj cudzím deťom. Stál ho milióny

Šťastné dievčatko.
Zdroj: TV Markíza

Dievčatku s autizmom sa doteraz zdravé deti vyhýbali.

Otec dal svojej dcére darček, ktorý robí radosť aj stovkám cudzích detí. Postavil jej vodný park, v ktorom sa môže s nimi zabávať. Unikátna atrakcia ho stála milióny dolárov.

V tomto vodnom parku zažila oslávenkyňa Morgan emócie, ktoré doteraz nepoznala. Dievčaťu s autizmom sa totiž doteraz ostatné- zdravé- deti vyhýbali. Nevedeli, ako majú na ňu reagovať . Jej otec si smútok svojej dcéry uvedomil na jednej dovolenke.

Pamätám sa, ako sa na mňa vtedy pozrela. Nerozumela tomu, prečo sa nemôže hrať s ostatnými deťmi. Hoci mi to nevedela povedať, ja som to prečítal z jej pohľadu. Prišlo mi to veľmi ľúto.

Američanovi vtedy napadlo, že vybuduje miesto, na ktorom sa môžu zdravé, aj handicapovené deti, tešiť spoločne. Predal svoju firmu, založil neziskovú organizáciu a pustil sa do budovania zábavného parku, ktorý na svete nemá obdobu. Jeho atrakcie sú totiž upravené tak, aby boli prístupné aj zdravotne postihnutým deťom. Park stál vyše 17 miliónov dolárov.


„V podnikaní sa mi darilo. No ja som chcel, aby môj život mal väčší zmysel. Moja dcéra Morgan ma v živote naučila veľa," povedal médiám otec.

Zábavný park, ktorý je v Texase, pomenovali po Morgan. Jej rodičia hovoria, že vďaka tomuto darčeku začala viac komunikovať. Na zábavnom parku, v ktorom zdravotne postihnutí majú bezplatný vstup, vraj nezarábajú. Sú odkázaní na sponzorské dary. Hovoria však, že vďaka rodičov postihnutých detí je pre nich väčšou motiváciou ako peniaze.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Autizmus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.