Starý prístavný žeriav prerobili na štýlové ubytovanie. Za noc zaplatíte 2500 eur

Prerobený žeriav.
Zdroj: TV Markíza

Expertka na turizmus je však presvedčená, že obsadiť ho nebude vôbec problém.

Starý prístavný žeriav prerobili na štýlové ubytovanie. Je to pravé miesto, kde si užijete nielen parádny výhľad, no aj romantiku a dobrodružstvo. Vycestovať však za ním musíte do Dánska.

Postavili ho už v roku 1932. Zažil si čulý prístavný ruch starej Kodane. Posledných 20 rokov však chátral a zdalo sa, že má svoje dni spočítané. „Bol hrdzavý a už ho nikto nevyužíval, my sme však v ňom videli potenciál a chceli sme ho nejako oživiť. Snažili sme sa ho zrekonštruovať tak, aby stále pripomínal originál.

Samozrejme, zmenili sme celý interiér, urobili izoláciu a pridali moderné materiály, aby sa človek vnútri cítil veľmi pohodlne, no zvonku je to stále ten starý žeriav," opísal architekt Simon Vinzent.


Okrem jednej spálne a kúpeľov je v žeriave aj jedna konferenčná miestnosť. Noc tam nie je lacná, stojí 2500 eur. Expertka na turizmus je však presvedčená, že obsadiť ho nebude vôbec problém.

„Ľudia sú čoraz viac scestovaní. Dnes už máte problém nájsť miesto, kde nie sú iní turisti. No a jedným z tých mála miest je tento žeriav. Tu nenájdete nikoho iného, je to jedinečné miesto," dodala expertka na turizmus Signe Jungerstedová.

KODAŇ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.