Mláďa orangutana zostalo napospas. Osvojila si ho človečia mama

Malý Hujan.
Zdroj: TV Markíza

Domácnosť jej prevráti hore nohami.

Jeho biologická mama sa oňho pre chorobu nemohla starať. Mláďa orangutana tak už pár dní po narodení skončilo v opatere ľudskej mamy Evy. Tá opísala radosti aj strasti života s jej orangutaním synom Hujanom.

Eva priznáva, že v momente, ako sa rozhodla o Hujana starať, netušila, ako jej domácnosť prevráti hore nohami. Mláďa, podobne ako bábätko, si každú chvíľu pýta jesť, mení mu plienky, často sa dožaduje dotyku. Je to o to náročnejšie, že orangutan u nej zostáva aj cez noc.

Žena si mláďa veľmi rýchlo obľúbila. Priznáva, že bude ťažké sa ho vzdať. Uvedomuje si totiž, že zvieraťu nemôže byť človek náhradou a malo by vyrastať a žiť medzi svojimi.

Samice orangutanov majú prívlastok najlepšie mamy v prírode. Podľa nedávneho výskumu zo Science Advances dojčia svoje mláďatá až osem rokov. Sú veľmi učenlivé.

Začiatkom tohto týždňa zomrel v americkej ZOO 39-ročný orangutan Chantek. Ten sa vďaka svojej vychovávateľke naučil posunkovú reč, vedel si upratať izbu či sám zájsť do svojej obľúbenej fast-food reštaurácie.


NEMECKO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Orangutan

Dôležité udalosti