Domov mal prísť o pár hodín. Zaspal v lietadle a vrátil sa o dva dni

Letenka mu nepomohla.
Zdroj: Profimedia.sk

Cestujúci viní leteckú spoločnosť.

Keby sme napísali, že britský obchodník zostal zaskočený, použili by sme veľmi slabé slovo. Muž, ktorý mal byť o pár hodín doma pri svojej tehotnej manželke, sa spamätal príliš neskoro. Namiesto 500-kilometrovej cesty do Essexu musel absolvovať 3-tisíc kilometrový let do Las Vegas. Nastúpil totiž do zlého lietadla, píše iDnes.cz.

Finančník Samuel Jankowsky (29) sa koncom júna vracal z pracovnej cesty z nemeckého Kolína nad Rýnom domov do Veľkej Británie. Tam ho čakala manželka v siedmom mesiaci tehotenstva. Pristáť mal na letisku London Stansted. Po nastúpení do lietadla spoločnosti Eurowings si dal slúchadla a zaspal. Keď sa zobudil, zistil, že Britániu už preleteli.

Zdroj: Profimedia.sk

Až spolucestujúci mu povedal, že smerujú do Las Vegas. Rýchlo sa pomocou palubného wi-fi spojil so ženou a čakal, kým pristane. V Amerike sa vraj k nemu správali ako ku zločincovi. „Zaobchádzali so mnou ako s človekom, ktorý sa pokúsil vstúpiť do USA bez víz. Dali ma aj do malej cely, kde ma prehľadali,“ povedal pre portál MailOnline.

Podľa Jankowskeho môže za celé nedorozumenie letecká spoločnosť. Zamestnanci vraj pochybili pri kontrole palubného lístku, ktorý pozerali celkom trikrát. Domov sa dostal až o dva dni.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

LONDÝN/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Londýn

Dôležité udalosti