Navštívili sme unikátny wellness. Prečo musia kone relaxovať?

Wellnes pre kone.
Zdroj: Reflex

Koňom masáž pomáha podobne ako ľuďom.

Je to "diagnóza", s ktorou sa človek musí narodiť. Tak zadefinovala  Adéla Lišková svoj záujem o kone, ktorý v nej horel od detstva. A hoci vyštudovala právo, stala sa z nej uznávaná konská zubárka, ktorá sa rozhodla posunúť celkovú starostlivosť o kone na úplne inú úroveň. Takú, akú si doteraz mohli dovoliť len ľudia.

Už takmer 30 rokov jej hlavu, ruky a srdce opantávajú len kone. Najskôr ako jazdkyňu, potom ako ošetrovateľku a po rôznych študijných pobytoch v zahraničí aj ako nadšenkyňu tej najrôznejšej starostlivosti - úprava zubov, akupunktúra, masáže či elektroterapie. Ako náhle sa zasvätila aj do rehabilitácie, vznikla v hlave myšlienka vytvoriť wellness, ktorí si doteraz užívali len ľudia.

Pred tým, než tento športový tátoš podstúpi procedúry, si ešte musí poriadne ponaťahovať svalstvo. Keďže stáť v stajni niekoľko hodín tiež nie je pre kopýtka najpríjemnejšie.

A ako sa naťahuje krk u koní? Stačí dobrá motivácia a hneď to ide ľahšie. Možno by to platilo aj na niektorých ľudí.Zažili sme solárium, vibrácie, ktoré podporujú ich rast a priaznivo pôsobia aj na hustotu svalstva.

Koňom masáž pomáha podobne ako ľuďom. Nielenže urýchľuje regeneráciu organizmu po námahe a zraneniach, ale znižuje stres z tréningov a závodov. Adelkiným poslaním - pomáhať koňom uzdraviť sa. Avšak pomoc je vzájomná.

Viac si pozrite reportáži z Čiech od Lenky Perželovej.


HROBICE/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kone

Dôležité udalosti