Mláďa delfína potrebovalo pomoc. Ľudia sa s ním fotili, kým nezomrel

Delfín sa stal atrakciou.
Zdroj: Facebook/Equinac

Málokto zrejme vie, aký stres týmto krásnym a inteligentným tvorom spôsobuje ľudský dotyk.

Mláďa delfína sa zatúlalo, pretože sa odpojilo od matky. Zúfalé zviera našli turisti v plytkých vodách na juhu Španielska. Namiesto privolania pomoci sa s ním začali húfne fotiť. Selfie im síce zrejme vyšla, no delfín tento stres neprežil.

O nezodpovednom správaní ľudí píše celý svet. Snímky fotiacich sa dovolenkárov sa rýchlo dostali na internet. Na záberoch je vidieť, ako si dospelí osamelého delfína hladkajú a deti mu nevedomky zakrývajú dýchací otvor. Málokto zrejme vie, aký stres týmto krásnym a inteligentným tvorom spôsobuje ľudský dotyk.

Zdroj:Facebook/Equinac

„Nie je to zviera na hladkanie. Zhlukovanie ľudí okolo neho, dotýkanie sa ho a fotografovanie mu spôsobuje veľký šok, ktorý urýchľuje kardiorespiračné zlyhanie, čo sa stalo aj v tomto prípade," vyjadrila sa spoločnosť Equinac, ktorá chráni voľne žijúce morské živočíchy pre denník Daily Mail.


Plavčík okamžite zalarmoval záchranárov z Equinac, no prišli už neskoro. Delfín zomrel.

„Nehovoríme, že turisti boli zodpovední za to, čo sa stalo. Delfín uviazol, pretože bol chorý alebo preto, že stratil matku, bez ktorej nemôže prežiť. Dotýkaním sa ho a fotením mu ale ľudia vyvolali mimoriadny stres," povedali pracovníci Equinac, ktorí dodali, že možno by ho nezachránili, no aspoň by sa o to pokúsili.

Zdroj:Facebook/Equinac

MOJÁCAR/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Delfín

Dôležité udalosti