Jachta ruského miliardára dráždi v Nice: Je najväčšia a stála stámilióny

Dilbar.
Zdroj: TV Markíza

Pýcha ruského miliardára Ališera Usmanova dostala meno Dilbar, po jeho matke.

Je nositeľkou svetového rekordu, púta na seba všetku pozornosť a je symbolom toho najväčšieho prepychu. Vo vodách Francúzskej riviéry zakotvila najväčšia jachta na svete. Na vlastné oči si ju chodia obzerať malí aj veľkí.

Symbol luxusu a prepychu. 156 metrov dlhá jachta s výtlakom takmer 16-tisíc ton je považovaná za najväčšiu na svete.

Pýcha ruského miliardára Ališera Usmanova dostala meno Dilbar, po jeho matke. Jeden z najbohatších Rusov si už rok môže užívať na palube napríklad dva helipady či 20 kajút. Najrôznejšie vymoženosti ponúka aj naozaj štedrý vnútorný priestor až 3800 metrov štvorcových. Je skonštruovaná tak, aby do jej útrob nedokázali nahliadnuť žiadne zvedavé oči, dokonca ani z vrtuľníka. Aspoň zvonka sa ňou však mohli pokochať domáci aj dovolenkári v prístave mesta Nice.

„Táto loď je neprehliadnuteľná. Všetci ľudia, ktorí si sem prídu požičať vodné lyže, sa pýtajú, či sa na ňu môžu ísť pozrieť zblízka. Je to ako druh mýtickej postavy medzi veľkými jachtami na Francúzskej Riviére," opísal obyvateľ mesta Nice.


„Bol by to sen, vlastniť niečo také. Ale je to naozaj iba sen. V skutočnosti si to neviem ani predstaviť," povedal turista.

Napriek tomu, že nepriehliadnuteľný návštevník prístavu strháva na seba všetku pozornosť okolia, niektorí majú jasno v tom, na čo podobné luxusné úlovky slúžia.

„Myslím si, že takéto veľké lode sú len na to, aby ľudí ohurovali. A tiež to, že musí byť určite veľmi drahá," myslí si mladý turista.

Cena lode v skutočnosti vyčíslená nie je. Miliardár neprezradil koľko mu najnovší úlovok ukrojil z rozpočtu. Niektorí však jej cenu odhadujú na 400 až 600 miliónov

NICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti