Macron minul za tri mesiace na mejkap sumu, ktorú nestihne žena za celý život

Emmanuel Macron
Zdroj: TASR

Potvrdila to jeho kancelária s tým, že sa pokúša nájsť menej finančne náročnú alternatívu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron minul za tri mesiace svojho pôsobenia v úrade 26-tisíc eur na mejkap. Potvrdila to jeho kancelária s tým, že sa pokúša nájsť menej finančne náročnú alternatívu.

Správu o vysokých nákladoch, ktoré stojí kozmetická úprava prezidentovej tváre, zverejnil francúzsky časopis Le Point. Uvedená suma podľa neho zahŕňa finančnú odmenu pre vizážistu na voľnej nohe, ktorý robí Macronovi mejkap počas televíznych vystúpení a zahraničných ciest.

Časopis však zároveň zdôraznil, že nový šéf Elyzejského paláca na tento účel míňa menej než jeho predchodca Francois Hollande. Ten zamestnával vizážistu na plný úväzok, ktorému platil okolo 10-tisíc eur mesačne.

Článok časopisu Le Point napriek tomu vyvolal vlnu kritiky na Macronovu adresu. Odhalenie navyše prichádza v období, keď prieskumy z posledných týždňov zaznamenali prudký pokles popularity francúzskeho prezidenta. Podľa agentúry AP pokles súvisí s nepopulárnymi rozpočtovými škrtmi a reformami pracovného trhu, ktoré presadzuje Macronova vláda.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mejkap

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.