Ďalší banánový maniak. Pozrite, koľko žltého ovocia zje za týždeň tento chlap

profimedia-0344047055.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Vraj sa nikdy necítil lepšie. Odborníci sú ale iného názoru.

O ženách, ktoré holdujú banánom a poväčšine nič iné ani nejedia, sme už písali. Jedna z nich dokonca zaskočila verejnosť, keď priznala, že žlté ovocie tvorilo gro jej jedálnička aj počas tehotenstva. Na stranu milovníkov banánov sa pridal aj Dane Nash z Bristolu. Za týždeň ich je schopný zjesť aj 150.

Brita dlho trápilo nepríjemné akné. Po návštevách u dermatológa, ktoré nikam neviedli, sa rozhodol zmeniť svoj jedálniček. Prešiel na vegánsku stravu. Najradšej má práve banány, ktoré tvoria 80 percent jeho stravy, píšu novinky.cz.

Zdroj: Profimedia.sk

Na raňajky vypije dva smoothie nápoje z ôsmich až dvanástich banánov s rozmixovaným čerstvým špenátom. Na obed zvolí rovnakú porciu exotického ovocia s bobuľovitými plodmi, hruškami alebo iným ovocím. Na večeru obľubuje šaláty. Stravu si doplňuje vitamínmi B12 a D, aby mu nič nechýbalo.

Dane je z výsledkov jeho životosprávy nadšený a vraj sa nikdy necítil lepšie. Odborníci sú ale iného názoru. Podľa nutričnej odborníčky je ovocná diéta vhodná iba na niekoľko dní. „Ovocná diéta je vhodná len na niekoľko dní, maximálne týždeň," informuje nutričná špecialistka Iveta Nemcová.

Prečítajte si rozhovor so športovým fyziológom Viktorom Bielikom, ktorý má na správne stravovanie a životosprávu jasný názor. Vyjadril sa aj na tému konzumácie ovocia a zeleniny.


BRISTOL/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vegánstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.