Zaujímavosti

Boli sme pri zoskoku dvoch dám, ktoré majú dokopy 152 rokov

Jozefína Valkyová (81) a Ľudmila Bokníková skočili padákom.
Zdroj: TV Markíza

Pani Jozefína má 81, pani Ľudmila je o desať rokov mladšia.

Stačí mať chuť a nechať strach doma. No a potom už len dať ruky za hlavu a vyskočiť. Tandemový zoskok z lietadla patrí medzi časté narodeninové alebo vianočné darčeky. My sme boli pri zoskoku, ktorý bol predsa len niečím výnimočný.

Absolvovali ho dve dámy, ktoré majú dokopy 152 rokov. Pani Jozefína má 81, pani Ľudmila je o desať rokov mladšia.

„To bola túžba už ako dieťa lietať ako vták. Ja som potom túžila dcéra to podchytila a dala mi to k narodeninám," hovorí Jozefína Valkyová. Dcéra Libuša jej poukaz darovala, aby si mama splnila svoj sen. „Je jedno, či je to vek 20, 30, 50 alebo 80. Každý, kto má chu ať záujem, nech do toho ide. Ja osobne nie," hovorí Jozefínin syn Milan.

Pani Ľudmila Bokníková už v mladosti skákala a má za sebou deväť riadnych zoskokov. Mala túžbu toto číslo zaokrúhliť na desať. Zoskok dostala od sestry k sedemdesiatke. Obe dámy strach nepoznajú. Jozefína bola pred zoskokom nedočkavá a povedala, že sa bojí iba toho, aby nesklamala. „Verím, že po smrti pôjdem do neba, ale ja pôjdem ešte skôr. Aj teraz," vtipkovala pred zoskokom Ľudmila.

Podľa predsedu bratislavského parašutistického klubu Silvia Veselského bol utorok (29. 8.) taký výnimočný deň. „Sem-tam sem prídu vo veku od 65 do 80 rokov, ale my sme s 80-ročnou pani ešte neskákali. Ale dneska tu máme dve krásne dámy. Môže byť niečo krajšie?" opísal.

Jozefína a Ľudmila všetko zvládli a so zdravím sa vrátili z neba na zem. Obe dámy sú dôkazom toho, že vek je len číslo a život si treba užívať v každom veku.

Zábery zo zoskoku TV Markíza poskytli kameramani Jindřich Vojtek, ktorý bol zároveň tandem pilotom a Jaro Petrla zo skydivekama.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.