Sériu jedinečných HÝBSA days uzavrie špeciálny event v Šamoríne!

HÝBSA day v Šamoríne.
Zdroj: TV Markíza

Tešíme sa na vás v sobotu 16. septembra.

Dobrú náladu a skvelú zábavu si už na HÝBSA days v uplynulých mesiacoch vychutnali návštevníci v Bratislave, Prešove, Zvolene, Poprade a Žiline. Úspešná séria týchto jedinečných podujatí vyvrcholí v sobotu 16. septembra 2017 v Šamoríne.

„Sme hrdí, že sa nám podarilo priniesť projekt, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie a ktorý spája rodiny pri spoločných aktivitách," povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ televízie Markíza.

Veľká novinka v Šamoríne

Špeciálny záverečný HÝBSA day sa uskutoční v sobotu 16. septembra 2017 v priestoroch športového rezortu X-BIONIC® SPHERE v Šamoríne. Počas celého dňa budú môcť všetky vekové kategórie športovať v obľúbených disciplínach, ku ktorým pribudne aj novinka s názvom HÝBSA athletic, čiže bezplatná možnosť zúčastniť sa rôznych detských atletických súťaží (beh na 60 metrov, skok do diaľky, skok do výšky, hod maketou oštepu) na jednom z najmodernejších štadiónov. Počet miest na atletické disciplíny je však limitovaný.

Takto sme sa rozhýbali Žilinu:


Tradičné disciplíny

Nebude chýbať ani tradičný HÝBSA run, teda hromadné detské bežecké preteky, pričom súťažiť sa bude v šiestich vekových kategóriách. Hromadné detské bicyklové preteky HÝBSA bike budú prebiehať v dvoch kategóriách, dieťa môže na prejazd trate využiť bicykel, prípadne odrážadlo. Podmienka je priniesť si vlastný bicykel, odrážadlo či kolobežku, a netreba zabudnúť ani na bezpečnostné prvky ako prilby, či iné chrániče pre deti. Treťou osvedčenou disciplínou je HÝBSA power - zážitkový beh cez prekážky.

Zdravé varenie s Mirkou Luberdovou

V čase obeda bude v areáli prebiehať workshop zdravého varenia s ambasádorkou projektu Mirkou Luberdovou. Pre deti bude pripravená aj FUN ZÓNA, kde si budú môcť zaskákať na trampolínach, vyblázniť sa na skákacom hrade, zúčastniť sa maľovania na tvár, prípadne zabaviť sa v kreatívnych dielničkách. V neposlednom rade bude súčasťou podujatia aj atletická škôlka v SPORT ZÓNE, pozostávajúca zo 6 rôznych atletických disciplín. Vo voľnočasovej zóne si budú môcť mamičky s deťmi spoločne oddýchnuť, načerpať nové sily a taktiež sa zúčastniť HÝBSA babies - preteku lezúňov na päťmetrovej trati.

Známe osobnosti z televíznej obrazovky

Okrem ambasádorov Lenky Šóošovej, Gizky Oňovej a Patrika Švajdu sa podujatia zúčastnia mnohé známe tváre z televíznej obrazovky ale aj športovcov, ktorých budú môcť účastníci stretnúť v TELEVÍZNEJ ZÓNE. Obrovským lákadlom bude nepochybne aj špeciálny koncert speváka Mira Jaroša, aktuálne jedného z najobľúbenejších autorov piesní pre deti či vystúpenie kúzelníka Talostana.

Do disciplín na HÝBSA days treba každé dieťa vopred registrovať na stránke. Registráciou sú všetci automaticky zaradení do žrebovania o nový automobil Kia Cee'd. Upozorňujeme však, že účastníci bezplatnej disciplíny HÝBSA athletic nebudú zaradení do súťaže o automobil, pokiaľ sa nezúčastnia zároveň niektorej z ostatných HÝBSA disciplín (HÝBSA run, HÝBSA bike, HÝBSA power).

Pomôžte pomáhať tým, ktorí to potrebujú

Projekt HÝBSA má aj výrazný charitatívny rozmer, Nadácia Markíza výťažok z registrácií v prvom ročníku použije na podporu činnosti neziskovej organizácie Deťom s rakovinou - založenej rodičmi detských onkologických pacientov, ktorá sa významne podieľa na zlepšovaní podmienok na Klinike detskej hematológie a onkológie v DFNsP v Bratislave.

„Okrem toho sa Nadácia Markíza rozhodla, že vyzbieranú sumu zdvojnásobí. Je pre nás veľmi dôležité, aby sa aj pohybové aktivity opäť stali súčasťou života dnešných detí. Podľa štatistík deti trávia vonku menej času ako väzni v celách, čo je skutočne alarmujúce a je čas to zmeniť," vyjadrila sa Marianna Trnavská, predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza.


BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hýbsa slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.