Tip pre rodičov, ako ušetriť. Oblečenie, ktoré rastie s dieťaťom

Oblečenie, ktoré rastie spolu s dieťaťom.
Zdroj: Profimedia.sk

Odpoveď na to, ako znížiť náklady nedávno poskytol britský módny návrhár Ryan Yasin (24).

Rodičia to veľmi dobre poznajú. Spotreba šiat detí, ktoré majú šesť až 36 mesiacov vie poriadne zasiahnuť rodinný rozpočet. V tomto období deti rastú ako z vody a prejdú si až siedmimi konfekčnými veľkosťami.

Odpoveď na to, ako znížiť náklady nedávno poskytol britský módny návrhár Ryan Yasin (24). Absolvent Royal College of Art vyvinul špeciálny syntetický materiál, pripomínajúci krepový papier, ktorý sa vďaka svojej elasticite dokáže prispôsobiť rastúcemu telu dieťaťa. Píše o tom britský portál The Guardian.

Ryan tento nápad dostal, keď pozoroval, ako rýchlo vyrastie jeho synovec z nových šiat. Napríklad vo Veľkej Británii podľa štúdií poisťovne Aviva, rodičia minú na oblečenie svojho potomka v spomínanom časovom rozmedzí až 2000 libier (zhruba 2190 eur). Mladý vynálezca za svoj objav dostal v Británii niekoľko ocenení a je len otázkou blízkej budúcnosti, kedy sa jeho produkt, začne vyrábať masovo.

Materiál je nepremokavý, a je tak vhodný aj na výrobu outdoorového oblečenia. Ako nevýhoda môže byť vnímaný jeho vzhľad. Krepový vzor totiž nemusí byť po chuti každému, no autor produktu na tom ešte chce zapracovať.


Zdroj: YouTube/Dezeen

BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.