Turisti v Tatrách zmeraveli: Mohutné zviera sa im postavilo zoči-voči

Turisti stretli nebojácneho jeleňa.
Zdroj: Facebook/Katarína Köverová

Stretnutie s plachým zvieraťom opisuje Katarína.

Turisti v Tatrách sa ocitli zoči-voči mohutnému kráľovi lesov. Počas turistiky stretli obrovského jeleňa. Boli od neho iba kúsok a ťažko povedať, či bol vyplašený viac on alebo samotní turisti.

„V piatok sme za hukotu jeleňov utekali do Tatranskej Polianky. Našťastie sme ich počuli, nevideli sme žiadneho," opisuje začiatok víkendového relaxu Katarína Köverová. Vtedy ešte netušila, aký zážitok ju čaká na ďalší deň. „V sobotu sme s ďalšími kamarátmi vybrali trasu popri chatách - Hrebienok - Zamkovského chata - Teryho chata a naspäť. Janko Tribula vo štvrtok šíril katastrofické scény zo Sliezskeho domu, ale neodradil nás. Vybrali sme sa teda z Hrebienka na Teryho chatu. Cestou späť, asi 10 minút od Zamkovského chaty, niekto pred nami skríkol: "Stojte, na chodníku je jeleň!". Všetci sme sa stiahli na kraj do kosodreviny a o chvíľu nakukol na chodník. Báli sme sa my, bál sa aj on. Niekde za rohom boli dvaja Česi, takže veľký "Bambi" zostal zaseknutý medzi dvoma Čechmi a nami. Ja som sa regulérne bála. Zvlášť, keď sklonil hlavu a posvietil na mňa svojimi špicákmi," opisuje svoje nečakané blízke stretnutie s inak plachým zvieraťom Katarína.

Turisti sa najmä báli, aby mohutné zviera nevyplašili a jeleň nezačal konať neuvážene. Dlho váhal, čo urobí. Keď nabral viac odvahy, prekĺzol popri nich. „O chvíľu nás dobehli ďalší turisti, ktorí vraveli, že sa s ním rovnako zvítali," dodáva Katarína. A ako dôkaz, že sa jeleňovi pozerala priamo do očí, svedčí aj video, ktoré nám poslala na facebookovú stránku.


ZDROJ: Facebook/Katarína Köverová

BRATISLAVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jeleň

Dôležité udalosti