Sexrobot Samantha nevydržala nápor ľudí na výstave. Chceli si ju vyskúšať

Útok za bieleho dňa

Jej autori ju museli poslať priamo do servisu, pretože skončila s polámanými končatinami a prstami.

Sexuálny robot Samantha za 3700 eur bol na festivale elektroniky Arts Electronica v rakúskom meste Linz takou atrakciou, že nápor fanúšikov nevydržala.

Samantha počas výstavy návštevníkom ukázala, čo všetko dokáže - objímala, hladkala a stonala. Príliš veľa interakcií s obdivovateľmi však nevydržala.

Jej autori ju museli poslať priamo do servisu, pretože sexuálna robotka skončila s polámanými končatinami a prstami. Jej tvorca Sergi Santos z Barcelony povedal, že s ňou zaobchádzali barbarsky. Mnohí ju obchytkávali, následkom čoho bola špinavá, nehovoriac o zlomeninách, píše Daily Mail.

„Ľudia vedia byť zlí, pretože nerozumejú technológii. Na výstave sa s ňou mohli stretnúť bezplatne, preto s ňou zaobchádzali barbarsky," myslí si vynálezca.

Samantha si podľa tvorcu dokonca niektoré interakcie pamätá a dokáže trochu hovoriť aj po anglicky. Okoloidúcich sa pýtala, ako sa majú a naprogramovali ju, aby sa dívala hlboko do očí. Podľa výrobcu reaguje na dotyk pŕs a dokonca vie simulovať ženský orgazmus.

Napriek sklamaniu z jednania návštevníkov ale hovorí, že Samantha sa s tým vyrovná.

Ľudsky vyzerajúca sexuálna hračka je reakciou na úspech nevestincov, kde muži namiesto predajných dám, navštevujú prenajaté bábiky. Doteraz jej predali 15 kusov, aj keď vôbec nejde o lacnú záležitosť.

Dôvodom, prečo ju ukázali na výstave práve v Rakúsku je, že v krajine je prostitúcia legálna a nevestince do portfólia stále častejšie pridávajú robotov a bábiky. Vo Viedni je to už bežná prax.

Rakúska psychologička Gerti Senger bola šokovaná, keď zistila, že rakúski muži namiesto žien preferujú bábiky. Tajomníčka Rakúskej spoločnosti pre sexuálny výskum to označila za "skutočnú autistickú tendenciu".

LINZ/DAILY MAIL, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme trend

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.