Partia Prešovčanov po našej reportáži pomohla okradnutému fínskemu motorkárovi

Slovenskí motorkári ho zoberú ešte do Tatier a odprevadia domov.

Fínsky hasič čakajúci u nás na výplatu, sa dočkal. Pomoc mu poskytli parťáci - motorkári.

Mladý muž z krajiny tisícich jazier u nás uviazol pre nedostatok peňazí. Plánovaný výlet do Tatier musel odložiť, navyše ho aj okradli. Na Slovensku bude ale napokon spomínať v dobrom.

„Celé to spustil náš člen, on videl vašu reportáž. Stan sa zabezpečil, rukavice sa zabezpečili a aj nejaký pitný režim," povedal nám motorkár z Prešova Gabriel Kuca.

Pomocnú ruku fínskemu dobrodruhovi sa rozhodla podať partia prešovských motorkárov. Vo štvrtok (28. 9.) ho vyzdvihli vo Svidníku.

V prvom rade si človek. Treba ti pomôcť. Za ďalšie - si motorkár. Všetci motorkári na svete sme jedna rodina.

Olli má 29 rokov, v meste Tuupovaara na východe Fínska je poloprofesionálnym hasičom. Zobral si dovolenku a na motorke sa vybral na výlet. „Veľmi ma zaujímajú hory a chcel som spoznať tie vaše Tatry a vlastne Slovensko," hovorí fínsky hasič a motorkár Oli

Plány sa však skomplikovali. Cesta cez Estónsko, Lotyšsko, Litvu a Poľsko ho stála viac než predpokladal. „Mal som nízky rozpočet na cestu sem. Bola to moja chyba a teraz to už viem. Stálo ma to celé omnoho viac, než som si myslel," konštatoval Olli.

Len s pár eurami ostal vo Svidníku. Pár dní, ktoré chýbali do piatku, kým na účet dostane výplatu, chcel stráviť v záhradkárskej oblasti. Medzitým si vyšiel spoznávať okolitú prírodu. „Keď som sa vrátil, nechal som tu motocykel aj s ruksakom a so stanom a odišiel som si kúpiť nejaké jedlo, no a potom som tu už stan nemal," tvrdí fínsky hasič.

Zdroj: TV Markíza

Svidníčan Mikuláš Frandofer mu poskytol nielen strechu nad hlavou, ale i jedlo. „Smola je, že mu zmizol stan, notebook, aj nejaké turistické oblečenie, takže aj preto som chcel, aby mal trošku lepší dojem z nás," konštatoval.

Solidarita motorkárov sa prejavila naplno. Pomoc mu ponúkli viacerí, Olli však nie je náročný. „Všetci naši členovia klubu sme vojaci, policajti, záchranári aj hasiči. Kto iný by ti mal pomôcť. Keď sa ti stalo to nepríjemné, čo sa ti stalo na Slovensku, nech aspoň toto trošku zmierni ten následok a zlepší nejaký tvoj pohľad na Slovensko," zdôraznil Kuca

Som veľmi šťastný, čo som od týchto chlapov dostal. Veľmi ďakujem a skutočne neviem, čo povedať.

Olli sa ešte vo Svidníku posilnil bagetou a s partiou prešovských motorkárov sa cez Bardejov chystá do Tatier. Motorkári mu chcú ukázať krásy východného Slovenska.

No a jeho svidnícky kamarát zas nevylúčil, že sa raz na takmer dvetisíckilometrovú štreku za Ollim vydá aj on. „Keď budem mať možnosť. Aj ma pozýval, že keď budem vo Fínsku, kedykoľvek sa mám ozvať, " dodal Frandofer.

Reportáž nakrútil Pavol Sivák.


SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Svidník

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.