Absolútna rarita na Slovensku! V Bachledke otvorili chodník medzi korunami stromov

Oľga Gasparová.
Zdroj: TASR

Čím vyššie stúpate, tým sú výhľady impozantnejšie.

Absolútna rarita na Slovensku. Pod Belianskymi Tatrami v Bachledovej doline vyrástol chodník, aký u nás ešte nikto nepostavil. Kto sa naň vyberie, bude potrebovať guráž a nie je vylúčené, že slabšie povahy budú mať chvíľami hrču v hrdle. Poriadne adrenalínová cesta turistov zavedie vysoko až pomedzi koruny stromov.

V krojoch na vrchole veže. A pod nimi drevený dobrodružný chodník. Takto sa s prvými turistami zvítali dve sedemdesiatničky. Reportér Marek Vnenčák si trasu tiež vyšliapal po chodníku, po ktorom sa spolu s návštevníkmi dostali až na rozhľadňu. Závratná výška, no je to vraj aj pre "bábovky".

„V niektorých miestach určite pôjdu stredom, ale zvládnu to všetci," tvrdí manažér a investor strediska Martin Paško.

Prechádzka môže trvať aj hodinu, záleží na tom, aké tempo nasadíte. Ak počasie nie je proti, ukážu sa vám aj poľské Tatry, Lomničák a pieninské Tri koruny.

Čím vyššie stúpate, tým sú výhľady impozantnejšie. Chodník má viac ako kilometer a podopiera ho 120 pilierov. Napriek tomu sa občas môže rozkývať. Je to drevostavba, ktorá pruží. Znamená to, že cítiť pohyb vetra, ľudí, ale je to totálne bezpečná stavba" vysvetlila manažérka strediska Martina Múdra.

Podobné chodníky existujú v zahraničí už nejaký ten piatok. Náš miniprieskum ukázal, že ceny vstupného sú podobné s tými, ktoré máme na Slovensku.


BACHLEDOVÁ DOLINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Belianske Tatry

Dôležité udalosti