V Dánsku otvorili netradičný dom. Bývať sa v ňom ale nedá

Samuel Bogár.
Zdroj: ENEX

Navštíviť byť ho chcel asi každý bez ohľadu na vek.

Dánske mesto Billund je známe ako rodisko najznámejšej stavebnice (nielen) pre deti. Cez víkend v ňom pribudla ďalšia atrakcia. Už na prvý pohľad na budovu je jasné, že ide o LEGO dom. V areáli sa nachádza až 25 miliónov kociek a mnoho zaujímavých atrakcií.

Celá budova je rozdelená na dve výstavné časti, v ktorých nechýbajú sochy z lega ani múzeum histórie. Ďalšie štyri časti sú výhradne na hranie, pričom každá z nich má inú farbu. V červenej sa návštevníci môžu pohrať s fantáziou, v modrej si zasa precvičiť poznávacie zručnosti. Zelená je zameraná na spoločenskosť a žltá zóna je vyhradená pre emócie.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

Samozrejme, nesmú chýbať ani interaktívne hry - plánovač vlastného mesta, digitálne akvárium či závody autíčok. Ihriská umiestnené na strechách domu si užije každý, vstupenku tam netreba. Oko určite nepriehľadne ani 15-metrový strom, na ktorý spotrebovali viac než šesť miliónov kúskov stavebnice.

Na oficiálnom otvorení sa zúčastnila aj časť dánskej kráľovskej rodiny - princ Frederik a princezná Mary, informuje portál CNN.

Zdroj: Profimedia.sk


BILLUND/mal

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti